امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129516
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 78
ناصر خدر نژاد در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص کوتاهی برخی از کارگزاری‌های سازمان حج و زیارت برای ثبت نام راهپیمایان اربعین حسینی از ...

ناصر خدر نژاد در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص کوتاهی برخی از کارگزاری‌های سازمان حج و زیارت برای ثبت نام راهپیمایان اربعین حسینی از تشدید نظارت بر عملکرد کارگزاری‌های سازمان حج خبر داد و گفت: اگر کارگزاری ثبت نام از زائران را انجام ندهد متخلف محسوب شده و با آنها برخورد می‌کنیم.

وی ادامه داد: از روز گذشته ساعت 11 سامانه برای ثبت نام متقاضیان باز شد و تا شب بیش از 30 هزار نفر ثبت نام کردند، این موضوع به تمام کارگزاران ابلاغ شده است بنابراین جای هیچ کوتاهی وجود ندارد.

معاون سازمان حج افزود: صبح امروز از بازرسان خواسته شد نظارت‌ها را تشدید کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف آنها را به ما گزارش دهند تا با آنها برخورد شود.

خدر نژاد افزود: مجازات‌هایی برای کارگزاران متخلف در نظر گرفته شده است و ممکن است در بین بیش از 2 هزار کارگزار عده محدودی نیز مرتکب تخلف شوند که در امتیاز بندی عملکرد آنها اعمال می‌شود.

معاون سازمان حج افزود: در طول سال 100 امتیاز به کارگزاری‌های سازمان حج داده می‌شود که 35 امتیاز آن مربوط به عملکرد این کارگزاری‌ها است و کارگزارانی که در این ایام تخلف داشته باشند 35 امتیاز خود را دریافت نمی‌کنند و در اینصورت بخش عمده‌ای از سهمیه عمره آنها حذف می‌شود.

وی ادامه داد: در یک کنسولگری ظرفیت مشخصی وجود دارد ما با رایزنی‌ با سفارت عراق و همکاری آنها موفق شدیم 3 هزار برچسب ویزا بگیریم که برای 50 هزار نفر ویزا صادر شود در حالیکه اگر قرار بود ویزای انفرادی صادر شود تنها 3 هزار نفر موفق به اخذ ویزا می‌شدند.

معاون سازمان حج و زیارت اظهار داشت: به هیچ وجه زائران به صورت انفرادی نمی‌توانند از مرزها خارج شوند و ویزای انفرادی نیز صادر نمی‌شود، خروج زائران از کشور باید به صورت گروهی باشد و تمام تسهیلات نیز آماده شده است تا زائران به صورت گروهی از مرز خارج شوند و پس از عبور از مرز و یا برای بازگشت می‌توانند انفرادی وارد کشور شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار