امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129520
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه پس از جلسه علنی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه پس از جلسه علنی در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت‌ قربانیان حادثه مدرسه حوزه انتخابی خود گفت: آخر وقت اداری پنج‌شنبه گذشته دولت پرداخت دیه کامل یک مرد به خانواده قربانیان را پذیرفت.

وی با اشاره به دیدار خود با معاون محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور با موضوع پرداخت مستمری براساس قانون تامین اجتماعی به خانواده‌های قربانیان افزود: در این دیدار توافق صورت گرفت و این مسئله فقط نیاز به مصوبه هیات دولت دارد.

خضری از تقبل پرداخت کمک هزینه به خانواده‌ها از سوی دولت خبر داد و با اشاره به تاکید خود بر پرداخت مستمری به همه 26 خانواده حادثه‌دیده به اسم دخترخانم‌ها گفت: ما از زمان وقوع حادثه و در زمان دولت دهم تقاضای دیه کامل و پرداخت هزینه درمان این دانش‌آموزان را داشتیم که دولت قبل آن را نپذیرفت.

وی به تلاش خود برای تعیین مستمری مادام‌العمر برای خانواده‌های این دانش‌آموزان اشاره کرد و ادامه داد: برنامه‌ای در سالروز این حادثه برای تهران یا شهرستان تدارک دیده‌ایم.

نماینده مردم پیرانشهر گفت: ما در همان سال وقوع این حادثه از دولت تقاضا کردیم که 15 آذر را به عنوان روز سالم‌سازی و استانداردسازی مدارس نامگذاری کند اما این پیشنهاد مورد پذیرش واقع نشد و از دولت یازدهم نیز تاکنون سه مرتبه این تقاضا را کرده‌ایم که اگر در این دولت نیز مورد پذیرش قرار نگیرد طرحی با عنوان نامگذاری روز 15 آْذر با عنوان روز استانداردسازی و سالم‌سازی مدارس به مجلس ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها