امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129527
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به تصویب قرارداد امنیتی بین افغانستان و آمریکا ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به تصویب قرارداد امنیتی بین افغانستان و آمریکا اظهار داشت: با توجه به سابقه منفی عملکرد نیروهای آمریکایی، ما نسبت به ادامه حضور این نیروها در منطقه از جمله افغانستان سوء ظن داشته و معتقدیم تداوم حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان کمکی به روند ایجاد ثبات و امنیت در آن کشور نمی‌کند.

افخم افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است کمک‌های کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای به افغانستان در چارچوب تعهدات بین‌المللی و به منظور بازسازی و ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان نمی‌بایست منوط به منافع کشور یا کشورهای خاصی و یا دریافت پایگاه‌های نظامی در افغانستان شود.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به استقلال و حق حاکمیت افغانستان، از آنجایی که استقرار پایگاه‌ها و نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در منطقه را تهدیدی علیه ثبات منطقه می‌داند، توجه دولت افغانستان را به تعهدات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی آن کشور در قبال جمهوری اسلامی ایران بر اساس توافقات و پیمان‌های معتبر موجود جلب می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها