امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129530
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد آقاجانی در حاشیه اجلاس مدیران پرستاری در مورد نظام جدید پرداخت‌های غیر پزشکی گفت: این آرزوی دیرینه ما بوده ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد آقاجانی در حاشیه اجلاس مدیران پرستاری در مورد نظام جدید پرداخت‌های غیر پزشکی گفت: این آرزوی دیرینه ما بوده که نظام پرداخت از وقت مزدی به کارمزدی تبدیل شود.

وی ادامه داد: این می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری در ساختار اداری بیمارستانها شود همچنین ارتقای کمی و کیفی را در پی دارد.

آقاجانی گفت: در نظام پرداخت جدید به سمت عدالت نسبی خواهیم رفت به طوریکه در حال حاضر 200 هزار پرسنل غیر پزشک در 570 بیمارستان کشور در حال فعالیتند.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: در این نظام پرداخت جدید دو نوع دریافتی وجود دارد، پرداخت متناسب با احکام حقوقی و یکی مبتنی بر عملکرد است، 4 شاخص میزان خدمات، کیفیت خدمات، سختی کار و رضایتمندی بیماران مورد توجه قرار می‌گیرد و براساس آن پرداخت‌ها داده می‌شود.

وی ادامه داد: ارزیابی‌ها برای بررسی عملکرد در دو سطح بخشی و فردی انجام می‌شود که در عملکرد بخش، کمیته ارزیابی وزارت بهداشت براساس 10 شاخص عملکردها را بررسی می‌کند و امتیاز بخش، میزان ملاک درآمد بخش خواهد بود که مهمترین فاکتور آن رضایتمندی بیمار است و براساس نظرسنجی مستمر انجام می‌شود.

آقاجانی ادامه داد: عملکرد فرد توسط مدیران بخش صورت می‌گیرد که کیفیت کار افراد ارزیابی شده و به آنها امتیاز داده می‌شود که براساس سختی کار و رضایت بیمار خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها