امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129534
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حمیدرضا سیاسی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نشست خبری‌اش درباره اینکه گفته می‌شود مجمع دو باشگاه استقلال و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حمیدرضا سیاسی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نشست خبری‌اش درباره اینکه گفته می‌شود مجمع دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی است اما چرا وزارت ورزش هنوز از عزل و نصب‌های هیأت مدیره را انجام می‌دهد، گفت:‌در این باره من اطلاعات کاملی ندارم و وزارت ورزش وجوانان باید پاسخگو باشد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با اینکه چه برنامه‌ای برای تیم‌ها پایه دارد، عنوان کرد: اصلی‌ترین شیرازه یک باشگاه تیم‌های پایه آن است. در سال‌های اخیر نه تنها پرسپولیس بلکه تمام باشگاه‌ها در این امر ضعف دارند. می‌خواهیم بخشی از درآمد باشگاه از سوی سازمان لیگ را به تیم‌های پایه اختصاص دهیم تا در این رابطه برنامه‌ریزی شود.

وی در مورد اینکه زمان محمد رویانیان تعدادی از بازیکنان جوان به اروپا ترانسفر شدند و چرا این امر ادامه پیدا نکرده است، اظهار داشت: در جریان این مسئله نیستم.

سیاسی در رابطه با بحث بازیکنان خارجی پرسپولیس از اینکه درخشان دیروز اعلام کرد با این بازیکنان قرارداد بسته می‌شود و امروز گفته شده آنها دیپورت می‌شوند خاطرنشان کرد: در جریان صحبت درخشان نیستم. ما اعلام نکردیم با بازیکنی قرارداد بستیم این نفرات باید تست فنی و پزشکی بدهند و در صورت تائید این تست‌ها قرارداد ببندند.

وی در رابطه با اینکه این نفرات تست فنی می‌دهند یا نه،تاکید کرد: چیزی در مورد تست ندادن این نفرات به من مطرح نشده. این بازیکنان خیلی حرفه‌ای نیستند که بازی‌های ملی زیادی داشته باشند. معمولا آنها که کارنامه بسیار قوی دارند تست فنی نمی‌دهند. بازیکنانی در این بین ممکن است دارای توانایی بسیار زیاد باشند. به همین خاطر ما از آنها تست می گیریم تا شرایط فنی آنها مشخص شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه به نظر می‌رسد او بدون نیاز حمید درخشان با رضا خالقی‌فر قرارداد بسته، گفت: روی چه حسابی می‌گویید که درخشان، خالقی‌فر را نمی‌خواست؟ اگر کادر فنی از ما بازیکنی بخواهد ما او را جذب می‌کنیم. اتفاقا درخشان اصرار بسیار زیادی بر روی جذب خالقی‌فر داشت. حتی چون این بازیکن یک بازیکن کلیدی برای راه‌آهن به حساب می‌آمد استیلی می‌خواست او را حفظ کند اما چون درخشان اصرار داشت خالقی‌فر جذب شود، ما استیلی را متقاعد کردیم تا خالقی‌فر را به پرسپولیس بدهد و باید بگویم قبل از اینکه درخشان این بازیکن را بخواهد خالقی‌فر را نمی‌شناختند و تا امروز که به دفتر من آمد او را ندیده بودم.

سیاسی درباره اینکه انتقادات زیادی به او می‌شود چون پایش به توپ نخورده، افزود: قرار نیست من پا به توپ شوم. بازی با توپ کار بازیکنان و متخصصان آن است. اما من سعی می‌کنم مسائل پیرامون باشگاه را برطرف کنم.

وی در ادامه صحبت‌هایش اظهار داشت: روز اولی که به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب شدم گفتم که ما دو مسئله داریم؛ اول اینکه مشکلات ساختار اداری باشگاه را برطرف کنیم که خوشبختانه تا حدی این مسئله سر و سامان گرفته و نکته دوم هم پیرامون مستطیل سبز است چرا که ما در حال حاضر در فصل نقل و انتقالات هستیم و مشکلات زیادی هم داریم چرا که قوانین دست و پای ما را بسته اما رو به تعالی می‌رویم و از نظرات پیشکسوتان هم برای راهنمایی گرفتن استفاده می‌کنیم چرا که برنامه مدونی داریم که می‌خواهیم آن را ادامه دهیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا سقف قرارداد بازیکنان این تیم همانند ابتدای فصل 950 میلیون تومان است یا بیشتر شده، اظهار داشت: سقف باشگاه ما با توجه به اینکه در آسیا حضور داریم 18 میلیارد تومان است که البته با خروج کادر فنی قبلی و جدا شدن بازیکنانی همانند ماهینی، پولادی، خلعتبری و سیدجلال حسینی در این میان مشکلی به وجود آمد اما درباره سقف داخلی باشگاه هم باید بگویم بسته به نیاز این مبلغ را کم و زیاد می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه به نظر می‌رسد او بدون نیاز حمید درخشان با رضا خالقی‌فر قرارداد بسته، گفت: روی چه حسابی می‌گویید که درخشان، خالقی‌فر را نمی‌خواست؟ اگر کادر فنی از ما بازیکنی بخواهد ما او را جذب می‌کنیم. اتفاقا درخشان اصرار بسیار زیادی بر روی جذب خالقی‌فر داشت. حتی چون این بازیکن یک بازیکن کلیدی برای راه‌آهن به حساب می‌آمد استیلی می‌خواست او را حفظ کند اما چون درخشان اصرار داشت خالقی‌فر جذب شود، ما استیلی را متقاعد کردیم تا خالقی‌فر را به پرسپولیس بدهد و باید بگویم قبل از اینکه درخشان این بازیکن را بخواهد خالقی‌فر را نمی‌شناختند و تا امروز که به دفتر من آمد او را ندیده بودم.

سیاسی درباره اینکه انتقادات زیادی به او می‌شود چون پایش به توپ نخورده، افزود: قرار نیست من پا به توپ شوم. بازی با توپ کار بازیکنان و متخصصان آن است. اما من سعی می‌کنم مسائل پیرامون باشگاه را برطرف کنم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با اینکه پرسپولیس 120 میلیارد تومان بدهی دارد،‌گفت:‌ برخی از بدهی‌ها مانع از پیشرفت کار می‌شود مثل احکام قضایی که مدام مقابل تیم ما قرار می‌گیرد. این مشکلات را تا آنجا که بتوانیم برطرف می‌کنیم. مابقی بدهی‌ها زمان مزایده باشگاه به خریدار اعلام می‌شود البته حجم زیادی از بدهی‌ها را پرداخت کردیم اما نمی‌توانیم وارد مبالغ درشت شویم. چون باشگاه در شرف خصوصی‌سازی است و بدهی‌ها در نظر گرفته می‌شود تا خریدار آنها را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود قرار است شرکت‌های زیرمجموعه او اسپانسر پرسپولیس شوند، عنوان کرد: در حال حاضر خرج‌های پیش روی باشگاه توسط من تامین می‌شود. در رابطه با اسپانسر با چند گروه مختلف صحبت کردیم و هنوز به توافق قطعی نرسیدیم. وقتی این اتفاق افتاد اطلاع‌رسانی می‌کنیم. سقف هزینه‌ها هم اسپانسر نظر می‌دهد اما ما برای خودمان یک کف داریم که اسپانسر را با آن میزان واگذار خواهیم کرد. در حال حاضر اسپانسر پرسپولیس نام حسین‌بن‌علی (ع) است که روی سینه بازیکنان نقش بسته و هیچ چیزی بالاتر از آن نیست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با فعالیت دوباره روزنامه پرسپولیس و اینکه آیا ممکن است بار دیگر این روزنامه جمع شود، عنوان کرد: از گذشته این روزنامه اطلاع زیادی ندارم اما می‌دانستم که در گذشته روزنامه پرسپولیس فعالیت می‌کرده و در مقطعی بنا به برخی مشکلات تعطیل شده است. خدا را شکر حدود 8 شماره است که این روزنامه به انتشار می‌رسد و امیدواریم فروش آن ادامه پیدا کند.

وی در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای ساختار و آینده پرسپولیس دارد، گفت: ما ساختار باشگاه را مکانیزه کردیم و امیدواریم این ساختار به قوت خود به فعالیتش ادامه دهد. در مورد استفاده از اسپانسر و برند باشگاه هم مطالعاتی انجام دادیم. ساختار اسپانسر در ایران فرهنگ خاص خودش را دارد. مدت مدیریت من به احتمال زیاد کمتر از سایر دوستان است چرا که باشگاه در شرف خصوصی‌سازی است. انشاءالله شرکت خصوصی باشگاه را در اختیار می‌گیرد و تیم را پیش می‌برد. تمام تلاش ما این است که به بدهی‌ها اضافه نکنیم و پرسپولیس نتایج خوبی بگیرد و در اداره باشگاه هزینه‌های قابل دفاعی انجام دهیم.

وی درباره برنامه‌های کوتاه مدتش برای باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: برنامه مهم ما این است که در مسیر حرکت کنیم هر چند که برنامه‌های کوتاه مدت بین دو تا 4 سال است که این زمان هم مربوط به عیب‌‌یابی و رفع آن می‌شود اما مشکل ما در حال حاضر این نیست چرا که باید شرایط باشگاه را به صفر برسانیم و بعد از اینکه به صفر رسید شروع به ساختار جدید کنیم و فکر می‌کنم بین 8 ماه تا یک سال و نیم زمان لازم است و در این مدت می‌توان ساختار معمولی را پیاده کرد و از آن بهره‌برداری نمود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه گفته بود علی دایی گزینه سرمربیگری این تیم در فصل آینده است، اظهار داشت: خبرنگاری از من پرسید ممکن است علی دایی سرمربی پرسپولیس شود که من گفتم هر احتمالی وجود دارد اما وقتی خود من مشخص نیست سال بعد در پرسپولیس باشم یا نباشم نمی‌توانم از حالا تصمیم‌گیری کنم. اما تنها چیزی که کمک می‌کند حمید درخشان فصل آینده هم سرمربی پرسپولیس باشد نتیجه‌گیری اوست و همه ما با نتیجه‌گیری می‌توانیم در جایگاه‌مان باقی بمانیم.

سیاسی درباره مصاحبه فرانکو باره‌سی که گفته بود مسئولان باشگاه پرسپولیس بازی برگشت میان پیشکسوتان میلان و پرسپولیس را فراموش کرده‌اند، تصریح کرد: درباره مسابقه پیشکسوتان میلان و پرسپولیس باید بگویم که این بازی خیلی خوب برگزار شد و استقبال خوبی از این بازی صورت گرفت و خاطره خوبی برای میلانی‌ها در ذهن‌شان باقی ماند به طوری که از این بازی ابراز رضایت کردند و حتی پیشنهاد بازی برگشت در میلان را دادند و ما مطمئنا در آینده‌ای نزدیک درباره این مسئله هم تصمیم‌گیری می‌کنیم. چرا که می‌خواهیم بازی‌های جذابی که به یادماندنی هستند را ادامه‌دار کنیم.

 

وی درباره بازی پرسپولیس و رئال مادرید و اینکه این بازی برگزار خواهد شد یا نه، افزود: با توجه به حساسیت‌هایی که در مورد این بازی به وجود آمد و آن هم به دلیل حضور شخص ضدانقلاب در جلسه ما با مسئولان مادرید بود، صلاح دیدیم برای اینکه جامعه ملتهب نشود فعلا این بازی را منتفی اعلام کنیم اما آرزو دارم شرایط به گونه‌ای شود که با معتبرترین وخوش‌نام‌ترین باشگاه دنیا بازی کنیم.

سیاسی درباره اینکه این باشگاه خصوصی می‌شود یا نه،‌تصریح کرد: قطعا دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خصوصی خواهند شد چرا که این مسئله اراده کل نظام است و این یک قانون است که باید اجرا شود و من هم با علم بر این مسئله این مسئولیت را پذیرفتم اما باید بگویم که اهداف درازمدت برنامه‌های باشگاه در هیأت مدیره تصویب می‌شود و در واقع هیأت مدیره دورنمایی را به تصویر می‌کشد و در دستور کار مدیرعامل قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: ما یک عبور از بحران داریم و در پرسپولیس چشم‌اندازی بلندمدت داریم و باید محتاطانه عمل کنیم که مدیران جدیدی که به باشگاه می‌آیند گرفتار مسائل دست و پا گیر نشوند و به همین دلیل قراردادهای کوتاه مدت می‌بندیم که میراث بدی برای مدیران بعدی به جا نگذاریم و آنها را در تعهدات قرار ندهیم. نه اینکه در هر قسمت با یک قرارداد ترکمانچای روبرو شویم و با اموال بیت‌المالی روبرو شویم که به سمت و سوهایی رفته که برای حل آن نه تنها عمر مدیریتی ما بلکه عمر خودمان هم قد نمی‌دهد. اما ما تلاش می‌کنیم تا در محیطی سالم کار کنیم و قراردادها در زمان خودمان به پایان برسد تا بار مالی برای مدیران بعدی ایجاد نکنیم و به نظرم می‌توانیم در محیطی سالم با تفکری خوب کار کنیم.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با اینکه آیا قصد خرید باشگاه پرسپولیس را دارد، عنوان کرد: مثل همه شما پرسپولیس را دوست دارم. شاید شما با وجود علاقه به پرسپولیس پول خرید این باشگاه را نداشته باشید که این موضوع طبیعی است. در مورد اینکه من پرسپولیس را می‌خرم یا نه، باید بگویم صحیح نیست که این باشگاه به شخص واگذار شود بلکه باید در قالب یک پکیج باشگاه به فروش برسد و همه علاقمندان بتوانند آن را بخرند. اینکه من خریدار هستم یا نه بستگی به نوع واگذاری باشگاه دارد من پیشنهادم را می‌دهم و سایر پیشنهادها هم بررسی خواهد شد. در هر صورت هر شخصی که مسئولیت را بر عهده بگیرد پشتیبان او هستم و باید همه کمک کنیم تا پرسپولیس موفق شود.

 

سیاسی در رابطه با اینکه تیم برای حضور در آسیا تقویت می‌شود، اظهار داشت: بدون شک برای آسیا برنامه داریم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا نماینده خوبی از ایران در آسیا باشیم. پرسپولیس و سایر تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حکم تیم ملی را دارند. باید همه حمایت کنیم تا آنجا که قوانین اجازه دهد در راستای تقویت تیم اقدام می‌کنیم.

 

وی در رابطه با محرومیت هواداران پرسپولیس از انجام بازی با حضور هواداران در یکی از دیدارهای لیگ برتر به خاطر اتفاقات دربی تصریح کرد: تمام هم و غم ما این است که از طریق مجاری قانونی برای حل این مشکل اقدام کنیم. اینکه بخواهیم حکم کمیته انضباطی را عوض کنیم نه زور من به آن می‌رسد نه زور هیچ کسی دیگر. باید قانونی و با آوردن استدلال برای لغو این محرومیت در کمیته استیناف تلاش کنیم.

 

وی در رابطه با اینکه با وجود قطع همکاری پرسپولیس با اسپانسر هنوز لوگوی اسپانسر روی پیراهن تیم است، خاطرنشان کرد: من به این مسئله توجه نمی‌‌کردم اما اگر همان اندازه کم است مشکلی نیست البته قرار است پرچم ایران را در آن قسمت قرار دهند. این موضوع خیلی مهمی نیست که روی آن حساس شویم. به هر حال در مقطعی اسپانسر به باشگاه کمک کرد و ما نتوانستیم با یکدیگر ادامه همکاری دهیم. این به معنای داشتن دشمنی نیست امیدوارم بخش اعظمی از پولی که اسپانسر هزینه کرده بود، به آنها بازگردانیم. در بخشی که اسپانسر بیش از 10 میلیارد تومان در یک مقطع به ما کمک کرد خیلی‌ها از نگاه کردن به آن کراهت دارند. امیدواریم بخشی از این پول را از طریق دیون باشگاه بازگردانیم. اگر می‌دانستیم اسپانسر از محل بهنام‌پیشرو منتفع می‌شود این کار را انجام نمی‌دادیم اما آنها منتفع نشدند.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد ثبات مدیریت خاطرنشان کرد: بدون شک تا آخر آذر ماه باشگاه پرسپولیس خصوصی نمی‌شود. قرار است تا آخر آذر مراسم خصوصی‌سازی وارد شورای مرکزی شود و کارهای آن انجام شود. اینکه چه زمانی این خصوصی‌سازی انجام می‌شود فکر کنم اواسط یا اواخر زمستان باشگاه به مزایده گذاشته شود. هر مدیری عملکردش نشاندهنده موفقیت یا عدم موفقیت او است. این موضوع نسبی است اگر مدیری موفق باشد پارامترهای مشخصی این موضوع را نشان می‌دهد و مدیران مربوطه آن را بررسی می‌کنند.

 

وی افزود:‌دیدگاه‌ها در این مورد مختلف است چیزی که من در باشگاه می‌بینم این است که مشکلات ما درون زمین و بیرون از مستطیل سبز بسیار زیاد است. توکل ما به خداست تا مشکلات تیم حل شود و به جایگاه واقعی پرسپولیس نزدیک شویم و اگر ما نرفتیم تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.

 

سیاسی در رابطه با اینکه آیا امیدی به کم شدن محرومیت پرسپولیس دارد، گفت: ما به این مسئله امید داریم و تمام تلاش‌مان را در این راستا انجام می‌دهیم.

وی در مورد اینکه می‌توانی اسپانسر پرسپولیس شوی، گفت: قبل از حضورم در پرسپولیس خادم از من سوال کرد که می‌توانی اسپانسر پرسپولیس شوی گفتم نمی‌دانم‬.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با اینکه گفته می‌شود او به باشگاه استقلال کمک مالی می‌کند، گفت: صدها نفر این مسئله را از من پرسیده‌اند، باشگاه استقلال اسپانسری کاملا حقوقی دارد که این اسپانسر شرکت توسعه صنایع نوین ایران مبالغی را به حساب خزانه به باشگاه استقلال کمک می‌کند که کاملا مشخص است و بنده هیچ نقشی در این رابطه ندارم البته می‌دانم آنها یک شرکت ساختمانی بسیار معتبر هستند که همان‌طور که با بهرام افشارزاده آشنا هستم با مدیران آن هم آشنایی دارم.

وی در رابطه با اینکه آیا در آن شرکت سهامی دارد، اظهار داشت: هیچ سمتی در آن شرکت ندارم.
سیاسی در مورد اینکه خبرنگاری اعلام کرد او در مصاحبه‌ای گفته در صورت شکست در دربی حمید درخشان را تغییر می‌دهد، گفت: هیج وقت این حرف را نزدم و خواهش می‌کنم این صحبت را در دهان ما نگذارید. این موضوع واقعی نیست. نه در گماردن و نه در برداشتن درخشان و هیچ مربی دیگری به دربی اکتفا نمی‌کند. خیلی از اوقات شکست‌ها به خاطر مشکلات باشگاه است.چطور می‌شود این موارد را در نظر نگیریم. توقع ندارم موضوعی که کذب است را از دهان من بیان کنید. برای برداشتن درخشان نیاز به رای هیأت مدیره داریم. مدیرعامل نمی‌تواند در این موارد به تنهایی به نتیجه برسد.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که وقتی این تیم در دربی از استقلال عقب بود آیا در آن شرایط به فکر حانشین برای درخشان بود یا نه، تصریح کرد: باور کنید وقتی از استقلال عقب بودیم حتی یک ثانیه هم به اینکه بازنده شویم فکر نکردم چرا که فوتبال 96-97 دقیقه است اما از عملکرد بازیکنان در نیمه دوم راضی بودم و احساس کردم می‌توانیم شرایط بهتری در جدول رده‌بندی به دست بیاوریم.

سیاسی درباره اینکه گفته می‌شد بازیکنان پرسپولیس از سکه‌های دریافتی برای پاداش دربی ناراضی بودند و به این دلیل سکه‌ها را نگرفتند، خاطرنشان کرد: من با درخشان برای پاداش بچه‌ها به نتیجه خاصی رسیدم و قرار شد سکه‌ها را برای درخشان در درفشی‌فر بفرستم. اما درخشان تصمیمش این بود که برای اینکه تمرکز بازیکنان به هم نخورد این سکه‌ها را قبل یا بعد از بازی با گل‌گهر به بازیکنان بدهد. اما شاید بازیکنان پرسپولیس برای گرفتن حق در زمین تغییر رفتاری داشته باشند اما آنها انسان‌های باشخصیتی هستند و آنچه در زمین رخ می‌دهد بیانگر شخصیت آنها نیست و من چند بار بازیکنان را که از نزدیک دیدم متوجه شدم که آنها بازیکنان باشخصتیی هستند که این وصله‌ها به آنها نمی‌چسبد اما از این شایعات برای ما درست می‌کنند تا از مسیرمان خارج شویم. به طور مثال من در هتل لاله با بازیکنان جلسه داشتم اما بعدا گفتند که صادقیان برای من بطری پرتاب کرده و شاید آنها کسی دیگر را به جای من اشتباه دیدند.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره پاداش دربی هم تصریح کرد:‌بازیکنان به وظیفه‌شان عمل کردند و کار خارق‌العاده‌ای نکردند چرا که آنها پول می‌گیرند تا برنده شوند، اما برای جانفشانی آنها ما هم وظیفه‌ای داریم و تلاش‌مان این بود که این کار را انجام دهیم.
سیاسی درباره وضعیت رستوران‌هایی که به نام پرسپولیس افتتاح شده بود و اینکه الان آنها در چه شرایطی قرار دارند، تصریح کرد: اینقدر مشکلات ریز و درشت داریم که هنوز نتوانسته‌ایم به موضوع رستوران‌ها رسیدگی کنیم و مشکلات آنقدر ریز و درشت است که موضوع رستوران‌ها جزو 200 کار مهم ما هم نباشد.
وی در پایان درباره اینکه منظورش از قرارداد ترکمانچای چه بوده، تصریح کرد: موضوع قرارداد ترکمانچای را من مثال زدم اما باید به گونه‌ای کار کنیم که یادگاری خوبی برای مدیران بعدی بگذاریم اما در باشگاه از این مسائل به وفور دیده می‌شود که از آنها نام نمی‌برم اما باید شرایط به گونه‌ای باشد که برای مدیر بعدی میراث معقول به جا بگذاریم.

انتهای پیام/خ

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها