امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129541
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در همایشی با عنوان مجلس، ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در همایشی با عنوان مجلس، جوانگرایی و احزاب که عصر امروز(یکشنبه) از سوی سازمان جوانان حزب کار در محل این حزب برگزار شد ضمن تبریک میلاد حضرت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: باید ابتدا بحث جوانگرایی در رابطه با مجلس و دولت را از نگاه اسلام و پیشوایان دینی مورد توجه قرار داد.
منتجب‌نیا با اشاره به سوره کهف در قرآن کریم که اصحاب کهف را جوانانی معرفی می‌کند که برای خدا قیام کردند، افزود: در روایات به جوانگرایی بسیار توجه شده و یکی از شواهد اسلام در جوانگرایی میانگین سن در زمان مسئولیت آنها است.
قائم‌مقام حزب اعتماد ملی به دلایل جوانگرایی پرداخت و سلامت جسمی و روحی، قدرت و توانایی، نشاط و شادمانی و حرکت و پویایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: علاوه بر اینها، صفای باطن، آزادی از اسارت، عقل و اندیشه  و وجود احساسات و عاطفه از دلایل لزوم جوانگرایی است اما در عین حال باید به تجربه افراد هم توجه کرد.
وی با بیان اینکه به موازات تجربه باید به نیروی جوان بهای لازم را داد تصریح‌کرد: هنر حکومت‌ها این است که افراد مجرب را جذب کرده و پرورش دهند اما این اشکالی است که ما از دوره اول مجلس داشته‌ایم و من این نکته را از تریبون مجلس هم گفته‌ام.
منتجب‌نیا با یادآوری این نکته که در دوره دوم خرداد من این انتقاد را به آقای خاتمی وارد کردم، افزود: بنده به رئیس‌جمهور اسبق کشورمان گفتم که ما به یک بانک اطلاعات و شناسایی نیروها نیاز داریم.
این فعال اصلاح‌طلبان با بیان اینکه بنده زمانی که مسئله جوانگرایی را در مجلس مطرح کردم موسوی از  این موضوع استقبال کرد، یادآور شد: وی برای این منظور دفتری را جهت جذب نیروها ایجاد کرد اما به دلیل سیستم بروکراسی در کشورمان به نتیجه نرسید.
وی ادامه داد: بنده این مسئله را در جلسه مجمع روحانیون مبارز که با حضور خاتمی برگزار شد نیز مطرح کرده و بر لزوم جوانگرایی تاکید کردم اما فقط افراد ستاد انتخابات شناسایی شدند در حالی که منظور من یک کار فراجناحی بود لذا باید چنین کاری صورت گیرد اما بعید می‌دانم اراده این کار وجود داشته باشد.
منتجب‌نیا یکی از اشکالات وارده به دولت روحانی را سن کابینه دانست و خاطرنشان کرد: البته وی به دلیل مشکلاتی که از دولت قبل وجود داشت افرادی را انتخاب کرد که از تجربه لازم برخوردار باشند و من به صورت غیرموثق شنیده‌ام که به لزوم جوانگرایی توصیه کرده است که به نظر ما این کافی نیست.
قائم‌مقام  حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه وزرای مسن باید از دستیاران جوان برخوردار باشند، گفت: من به آقای روحانی پیشنهاد دادم مرکزی برای مشاوره و تولید فکر از سوی افراد مجرب ایجاد کند که متشکل از وزرا و نمایندگان سابق باشد و هزینه آن نیز ناچیز است.
وی تصریح‌کرد: هنوز برخی مسئولان از معاونین دولت سابق استفاده می‌کنند و این هزینه زیادی را تحمیل کرده است. از این رو ما هنر جذب جوانان را نداشته‌ایم در حالی که باید برای آنها دوره بگذاریم و از پست‌های پایین شروع کنیم.
منتجب‌نیا در همین زمینه به دوران اول انقلاب و مسئولیت‌ گرفتن جوانان برابر ضرورت آن زمان اشاره کرد و گفت: ما در آن زمان صفر کیلومترها مسئولیت می‌گرفتند و خود ما اصلا نمی‌دانستیم مجلس یعنی چه و اکثر ما یا از حوزه علمیه آمده بودیم یا دانشگاه‌ها اما به هر حال خود را تطبیق دادیم.
این فعال اصلاح‌طلب با تاکید براینکه مجلس آینده باید به سمت جوانگرایی و عدم ملاحظه‌کاری حرکت کند، یادآور شد: می‌توان اصل جوانگرایی را رونق داد و این با شایسته‌سالاری مغایرت ندارد؛ این هنر نظام است که از این افراد استفاده کند اما متاسفانه این هنر به کار نمی‌رود.
وی با تاکید براینکه اگر مجلس قوی باشد دولت هم قوی خواهد بود تصریح کرد: این در حالی است که مجلس فعلی مدیون تمام اشتباهات و نقض‌های مجلس گذشته است و در مقایسه مجالس نه  گانه این مجلس از بقیه پایین‌تر است.
منتجب‌نیا دلیل این امر را عدم سعه صدر و برخورد نامناسب دانست و در عین حال گفت: ما اصلاح‌طلبان هم کوتاهی کردیم و کنار کشیدیم چه بسا اگر وارد صحنه شده بودیم کار به اینجا نمی‌رسید که رئیس‌جمهور منتخب 4 وزیر معرفی کند و هرکدام با انگی رد شود.
قائم مقام حزب اعتماد ملی در پایان ابراز امیدواری کرد که فرهادی وزیر علوم مقابل فشارها تسلیم نشود و در عین حال گفت: ما اصلاح‌طلبان وارد صحنه نشدیم و چوبش را همه خوردیم و باید مجلس آینده را به جایگاه اصلی‌اش برسانیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها