امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129544
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 140
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وکیل مدافع «دارن ویلسون» افسر سفیدپوست آمریکایی که «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست غیرمسلح

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وکیل مدافع «دارن ویلسون» افسر سفیدپوست آمریکایی که «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست غیرمسلح آمریکایی در شهر «فرگوسن» را به ضرب گلوله کشته بود، امروز (یکشنبه) اعلام کرد که ویلسون از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

پایگاه خبری هیل، وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد که معترضان اوایل صبح امروز با شنیدن این خبر مجدداً به خیابان‌ها آمدند و ابراز خرسندی کردند.





 

یک نشریه محلی در فرگوسن متن استعفانامه دارن ویلسن را منتشر کرده که در آن نوشته شده است که به او گفته شده است: «ادامه کار او در نیروی پلیس ممکن است افسران همکار او و شهروندان فرگوسن را به خطر بیاندازد.»

ویلسون نیز ضمن اعلام استعفای خود ابراز امیدواری کرده است که استعفایش بتواند آرامش را به جامعه بازگرداند. وی پیشتر در مصاحبه‌ای گفته بود که از اینکه براون را کشته است وجدانی آسوده دارد.

معترضان که از دوشنبه هفته گذشته به دنبال تبرئه ویلسون تظاهرات خود در فرگوسن و دیگر شهرهای آمریکا در اعتراض به رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا را آغاز کرده بودند، شنبه شب به وقت محلی به اعتراضات خود ادامه دادند و حدود 150 نفر از معترضان مقابل اداره پلیس تجمع کردند.





 

خبرنگاران آناتولی ترکیه که در صحنه حاضر بودند گزارش کردند که معترضان پرچم آمریکا را در حین اعتراضات خود به آتش کشیدند و مأموران پلیس نیز چند نفر از معترضان را دستگیر کردند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها