امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129554
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 58
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مهدی قره‌شیخلو صبح امروز در گردهمایی بزرگ فعالان و خادمان قرآن کریم خراسان جنوبی اظهار داشت:

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مهدی قره‌شیخلو صبح امروز در گردهمایی بزرگ فعالان و خادمان قرآن کریم خراسان جنوبی اظهار داشت: امکانات موجود در حوزه قرآنی با توجه به اقداماتی که در حوزه‌های قرآنی در بخش‌های حاکمیتی و مردمی انجام می‌شود، پاسخگوی نیازها نیست.

وی تصریح کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران پررنگ‌ شدن نقش مردم در حوزه فعالیت‌های دینی و قرآنی بوده است.

رئیس دارالقرآن کریم ادامه داد: اگر این اعتقاد در بین مردم وجود دارد که برای اهل‌بیت(ع) سرمایه‌گذاری کنند می‌توان این اعتقاد را در بین آنها برای سرمایه‌گذاری در مباحث قرآنی به وجود آورد.

قره‌شیخ‌لو با بیان این‌که اگر بخواهیم روزی خیمه‌های قرآنی را در دنیا برپا کنیم باید ابتدا این خیمه‌ها در کشور خودمان برپا شود، یادآور شد: در این امر خراسان جنوبی منحصر به‌ فرد است.

وی از شناسایی یک‌هزار جلسه قرآنی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: اصلی‌ترین هدف تمام اقداماتی که در حوزه قرآن انجام می‌شود باید این باشد که فکر و عمل مردم را به موضوعات و مفاهیم قرآن نزدیک کند.

رئیس دارالقرآن کریم با بیان این‌که در سه دهه بعد از انقلاب اقدامات خوبی در حوزه قرآن در کشور صورت گرفته است، اضافه کرد: در دهه چهارم بعد از انقلاب باید یک رویکرد جدید به فعالیت‌های قرآنی داشته باشیم و آن این است که از تعالیم قرآن در زندگی استفاده شود.

قره‌شیخ‌لو با بیان این‌که آموزش قرآن به اقشار مختلف جامعه می‌تواند وضع کشور را متحول کند، تصریح کرد: اگر مردم فرزند خود را به موسسات قرآنی می‌فرستند باید احساس کنند که در رفتار و کردار فرزندشان تغییر ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: در برخی از موارد مردم در انجام فعالیت‌های قرآنی اکراه می‌کنند چون یک احساس جدی در خانواده‌ها ایجاد نشده است و باید نگاه جدیدی در راستای آموزش قرآن کریم در کشور ایجاد شود و آموزش قرآن مساوی با آموزش دین است.

رئیس دارالقرآن کریم تاکید کرد: اگر تمام توانمندی‌های قرآنی در کنار یکدیگر قرار گیرد چه در بخش‌های دولتی و چه در بخش‌های مردمی می‌توان از ظرفیت‌های خوب آنها استفاده کرد و خروجی مناسبی به دست آورد.

قره‌شیخ‌لو از وجود 2 هزار موسسه قرآنی در سطح کشور خبر داد و یادآور شد: حدود 90 درصد این موسسات دارای مشکل ساختمانی هستند.

وی با بیان این‌که یکی از ظرفیت‌هایی که می‌توان در راستای فعالیت‌های قرآنی از آن استفاده کرد، مدارس هستند، افزود: مدارسی که در یک شیفت مورد نیاز دانش‌آموزان هستند می‌تواند در اختیار موسسات و فعالیت‌های قرآنی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس دارالقرآن کریم اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به آمار 100 هزار معلم قرآنی در حوزه آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند که سازمان تبلیغات اسلامی برای ارتقاء سطح آموزشی این مربیان می‌تواند با آموزش و پرورش همکاری نماید.

قره‌شیخ‌لو با بیان این‌که با توجه به مصوبه مجلس و دولت حدود 200 میلیارد تومان به فعالیت‌های حوزه‌های قرآنی اختصاص یافته است، اضافه کرد: امید است تا زمان مقرر بتوانیم این میزان اعتبار که مربوط به تمام دستگاه‌های اجرایی که در حوزه قرآنی فعالیت می‌کنند را دریافت و از این اعتبار در راستای بهبود فعالیت‌های قرآنی استفاده کنیم.

وی با اشاره به این‌که کیفیت کار و رعایت استانداردها در حوزه‌ فعالیت‌های قرآنی بسیار مهم است، یادآور شد: فعالیت‌های قرآنی نباید برای پر کردن وقت مردم باشد.

رئیس دارالقرآن کریم به فضای خوب برای انجام فعالیت‌های قرآنی در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: خراسان جنوبی این ظرفیت را دارد که به یک قطب قرآنی در کشور تبدیل شود.

قره‌شیخ‌لو با بیان این‌که هر نیروی قرآنی که تربیت شود خود یک دارالقرآن متحرک است، خاطرنشان کرد: نیروسازی و کادرسازی جزو اقداماتی است که باید انجام دهیم.

انتهای پیام/69027/ط40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها