امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129557
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، او نیز علیرغم اینکه در مدت بیش از 14 سال حضور در این معاونت ، عهده دار پست های مختلف مدیریتی بوده است، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، او نیز علیرغم اینکه در مدت بیش از 14 سال حضور در این معاونت ، عهده دار پست های مختلف مدیریتی بوده است، همچون دیگر مردان سرافراز، کمتر اهل مصاحبه و نشست خبری و برنامه های تبلیغی بود.

در کنار مدیریت شبکه های برون‌مرزی صدا و سیما و پیشینه همکاری با رئیس رسانه ملی، بخشی از عمر کاری و سوابق مدیریتی " معاون برنامه ریزی و منابع مالی " جدید رسانه ملی در زمینه های اداری و مالی سپری شده است.

مهدی مجتهد که در واقع  نزدیک به دو سوم زمان بیست ساله معاونت محمد سرافراز در بخش معظم برون مرزی سازمان در کنار او بوده است، دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی و مقطع کارشناسی ارشد رشته ارتباطات اجتماعی است.

 

اکثر سوابق مدیریتی او پیش از ورود به سازمان صدا و سیما نیز در حوزه منابع انسانی و آموزش در سازمان های مختلف دولتی و غیردولتی بوده است و تجارب مفیدش در برنامه ریزی، طراحی تشکیلات، تدوین ضوابط استخدامی، طبقه بندی مشاغل و ... در این سمت ها، باعث شد تا حضورش در صدا و سیما نیز آغاز تجربه ای دیگر در زمینه های مشابه آن باشد.

 

مدیرکلی اداری – مالی معاونت آموزش و پژوهش،   نخستین سمت او در رسانه ملی از بدو ورود او به این سازمان در سال 1377 است. در فاصله سال های 1379 تا 1383 نیز مجتهد  در همین سمت اما این بار در معاونت برون‌مرزی ادامه کار داد  تا اینکه در   سال 83 به عنوان مدیر سیمای عربی شبکه سحر منصوب گردید.

 

با تلاش مجتهد و مدیران شبکه جدیدش، در مدت کمی نام "الکوثر" در میان مخاطبان عرب زبان کشورهای مختلف بر سر زبان ها افتاد و به عنوان یک شبکه شیعی معتدل، خانوادگی و مهذب با اقبال روبه رو شد.

 

حکم بعدی محمد سرافراز معاون وقت برون‌مرزی برای مجتهد، مدیریت شبکه جهانی سحر بود که از سال 1388 تاکنون ادامه داشته است. راه اندازی کانال 2 شبکه سحر در دی ماه 1388 و نیز افتتاح کانال 24 ساعته کردی در مجموعه شبکه سحر از دهم آبان سال جاری، از جمله دستاوردهای تصدی مجتهد در این سمت بود.

 

حضور مجتهد در شبکه سحر موجد نتایج ارزشمند دیگری نیز بود که تغییرات ساختاری، توجه به توسعه زمان پخش 6 سیمای تشکیل دهنده شبکه سحر، پایه گذاری برنامه های روزانه خانواده، کودک و ...، بومی سازی حداکثری تولید، دوبله و ...در جوامع مخاطب، تولید آثار نمایشی و مستند حائز رتبه های برتر در جشنواره های مختلف، گسترش دایره اطلاع رسانی با جذب و پرورش خبرنگاران بومی در کشورهای گوناگون، بیشترین بهره برداری از مشارکت دفاتر نمایندگی صدا و سیما در نقاط مختلف جهان در امر تهیه و پخش برنامه های زنده، تولیدی و خبر و ... تنها بخشی از آنها است.  

 

از  همکاری نزدیک او با اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی و مشارکت وی به نمایندگی از معاونت برون مرزی صدا و سیما  در بنیانگذاری و  فعالیت این اتحادیه و نیز عضویت مستمر او در شورای عالی  این اتحادیه  به عنوان بخش های دیگری از کارنامه مدیریتی و سوابق کاری مهدی مجتهد یاد می شود.

 

او از این پس در ساختار جدیدی که حاصل ادغام دو معاونت «برنامه ریزی و نظارت» و بخش مالی معاونت « اداری – مالی» است، به فعالیت خواهد پرداخت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها