امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12956
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش قنبری نماینده دوره‌های هفتم و هشتم ایلام در مجلس شورای اسلامی و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش قنبری نماینده دوره‌های هفتم و هشتم ایلام در مجلس شورای اسلامی و کاندیدای انتخابات میان‌دوره این حوزه انتخابیه در نامه‌های جداگانه به اعضای شورای نگهبان و رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به رد صلاحیتش اعتراض کرد.

وی در نامه خود به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، عنوان کرده است که تمام هفت کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ایلام از جمله وی به استناد بندهای یک و سه ماده 28 قانون انتخابات رد صلاحیت شده‌اند؛ درحالی که «همه از معتقدان به نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی هستند.»

وی از لاریجانی خواسته است تا ضمن پیگیری حقوق این رد صلاحیت‌ شده‌ها از طریق شورای نگهبان، اصلاح بندهای یک و سه ماده 28 قانون انتخابات را با تعریف مصادیق این بندها در دستور کار مجلس قرار دهند.

وی با یادآوری اینکه در اسفند 1390 برای ورود به مجلس نهم تایید صلاحیت شده بود و اکنون پس از یک سال به دلیل عدم اعتقاد سلب صلاحیت شده است، گفت: به هرحال اگر یکسال قبل بنده 3 هزار رای بیشتر می‌آوردم اکنون در مجلس بودم و سؤال این است که اگر نماینده می‌شدم عدم صلاحیتم اکنون چگونه توجیه می‌شد؟

قطعا نظر شورای نگهبان حذف اصلاح‌طلبان نیست

قنبری همچنین در نامه‌ای دیگر به اعضای شورای نگهبان تاکید کرده است که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حضور همه گرایش‌های درون نظام در انتخابات و همچنین با توجه به نظر آن شورا در تایید صلاحیت دو کاندیدا با گرایش اصلاح‌طلبی در انتخابات ریاست جمهوری، قطعا نظر آن شورای محترم حذف اصلاح‌طلبان نیست.

این کاندیدای میان دوره‌ای مجلس در نامه خود انتخابات ایلام را در غیاب اصلاح‌طلبان رقابتی ندانست و از اعضای شورای نگهبان نیز تقاضا کرد که در بررسی صلاحیت‌های این حوزه تجدیدنظر شود.

وی همچنین به ملاقات حضوری خود با 3 نفر از حقوقدانان شورای نگهبان اشاره کرده و نوشته است: هر سه حقوقدان محترم صلاحیت اینجانب را با توجه به مستندات تایید کردند.

وی تاکید کرده که در طول یک سال گذشته رفتار نداشته که موجب سلب صلاحیت وی شود و به همین دلیل از شورای نگهبان تقاضای احقاق حق کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار