امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129563
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان این مستند فرزاد علی‌نژاد است که با خلق این ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان این مستند فرزاد علی‌نژاد است که با خلق این اثر سعی در زنده نگه داشتن آیین ها و سنت‌های مشاغل ساکنین جنوب کشور داشته است. این مستند در صدا و سیمای مرکز کیش تولید شده است.

مستند اوشار  فرهنگ ساخت لنج و کشتی ماهیگیری و باربری در بین مردم و روند ساخت آن که کاملا بومی بوده و چگونگی ساخت آن و اینکه کارگران واستاد لنج سازی در حین کار چه آواز و سرودی می خوانند و باور و اعتقاد مردم و کارگران و فرهنگی در زمان اتمام کار لنج دارند را به تصویر کشیده است.

در جنوب ایران جهت به آب انداختن لنج نوساز چوبی مراسم آیینی به نام "اوشار" اجرا می گردد که در این مستند به آوازهای حین کار و معرفی این مراسم پرداخته می شود .

در این خطه از میهن پهناور ایران عزیز فرهنگها و آیین های مختلفی وجود دارد به نحوی که این آیینها در مشاغل ساکنین جنوب کشور  نیز گره خورده است. لذا این مستند تلویزیونی سعی کرده است این آیین ها و سنت ها را احیاء کند.

در این مستند به موضوعاتی از قبیل معرفی کارآفرینان متعهد و فعالان اقتصادی که به زندگی ساده قناعت می کنند، تجلیل از اشخاص و موسسه های تلاشگر ، گسترش و تعمیق فرهنگ کارآفرینی ، حمایت از توسعه صنایع کوچک ،  معرفی مشاغل مفید و سالم، تلاش برای الگو سازی و تحقق وجدان کاری و انضباط اجتماعی توجه ویژه ای شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها