امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12958
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه رادیویی سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از رادیو ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه رادیویی سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از رادیو جوان پخش شد.
جلیلی در این برنامه با بیان خاطره‌ای از دوران دانش‌آموزی و دانشجویی خود اظهار داشت: نسل ما این فرصت را پیدا کرد تا در عرصه‌های مختلف به خصوص عرصه‌های انقلابی همانند انقلاب و دفاع مقدس ظرفیت‌های خود را بروز دهد. بر همین مبنا نگاه من به دوران نوجوانی و جوانی، نگاهی همراه با فرصت و مملو از ظرفیت است.

وی افزود: الگویی که از جوان و جوانی در ذهن من نقش بسته با توجه به جوانانی که آنها را در دوران جوانی و نوجوانی خود دیده‌ام جوانانی بوده که کارهایی کردند که تاکنون بسیاری از افراد حتی در دوران میانسالی نیز از عهده آن برنیامدند و این موضوع از نظر من بسیار ارزشمند است.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من فکر می‌کنم که اگر جوانهای امروز ما همان بستر و ظرفیت ابتدای انقلاب برای آنها فراهم شود حماسه‌های بزرگی را بار دیگر خلق می‌کنند. البته این حماسه‌ها لزوما لازم نیست که یک جنگ و یا عرصه‌ای از جنس دفاع مقدس باشد. این حماسه می‌تواند در عرصه تولید، کشاورزی، علم، ظهور و بروز پیدا کند.

جلیلی اظهار داشت: باید توجه لازم به جوانان ما صورت گیرد تا بتواند ظرفیت‌های خود را شکوفا کند.شاید هنر دوران دفاع مقدس این بود که برای هر جوانی که از هر گوشه کشور در جبهه حضور پیدا کرده بود این ظرفیت را فراهم کند تا هر هنر و استعدادی که دارد در جبهه بروز دهد.

وی افزود: نکته‌ای که من در اینجا می‌خواهم به آن اشاره کنم این بود که آنچه که ما به عنوان شاه بیت برنامه انتخاباتی مطرح کردیم و من در برنامه‌های تبلیغاتی خود به آن اشاره کردم این بوده است که من به مردم وعده ندهم و برخی از وعده‌ها را بیان نکنم اما یک موضوع را به عنوان برنامه‌های خود مطرح کردم و آن این است که معتقدم کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور بشود مهمترین برنامه‌ای که دارد این است که زمینه لازم را برای شکوفایی تمام ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌هایی که در کشور وجود دارد، اعم از نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فراهم کند. 

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: شکوفا کردن استعدادهای موجود در کشور با رویکرد و نگاهی مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی میسر است و در دوران دفاع مقدس ظرفیت را داشت که ظرفیت‌ها را آزاد کند.

جلیلی اظهار داشت: بر این مبنا من فکر می‌کنم که اگر رویکرد فوق‌الذکر رویکرد کلی ما باشد یکی از مهمترین ظرفیت‌هایی که در این رویکرد آزاد می‌شود ظرفیت جوانان است. ما باید برنامه‌ریزی داشته باشیم که تا ظرفیت و توانمندی جوانان را در هر عرصه‌ای که هست از دو آفت و آسیب مصون بداریم.

وی ادامه داد: استعداد و توانمندی‌های جوانان ابتدا باید از آفت انفعال مصون نگاه داشته شود چرا که هیچ چیز بدتر از این نیست که جوان ما که زمانی می‌توانست در 17 و 18 سالگی در سخت‌ترین عرصه‌ها همانند دفاع مقدس نقش فرماندهی را ایفا کند، ظرفیتش منفعل شده و نداند که چگونه باید از ظرفیت و توانمندی خود استفاده کند و نکته دوم نیز این است که از انحراف این ظرفیت‌ها جلوگیری شود و توانایی و نشاط جوانی با آسیب‌های اجتماعی دچار این دو آسیب انفعال و انحراف شود.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: هر مقدار ظرفیت جوانی بتواند در مسیر تعالی و پیشرفتی که متناسب با ظرفیت‌های فعال و پویا شود در آن زمان تنها او نیست که هم‌پویا شده و از آنجایی که جوان موتور محرک جامعه است در حقیقت ظرفیت جامعه و کل جامعه نشاط و پویایی پیدا می‌کند و یک ظرفیت بزرگ را شامل می‌شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: ما شاهد هستیم که برخی کشورهای غربی نه تنها برای جوانان خود بلکه حتی برای جوانان ما نیز برنامه‌ریزی می‌کنند و زمانی که می‌بینند یک جوان ایرانی در یک دانشگاه خوب تحصیل می‌کند به وی در دانشگاه‌های خود پذیرش می‌دهند تا ظرفیت وی را به خدمت خود درآورند. در حالیکه من مطمئن هستم که همان جوان علاقمند است تا ظرفیت خود را در جهت خدمت به کشور خود بگیرد. اگر آنها می‌توانند برای جوانان ما برنامه‌ریزی کنند یقینا ما نیز می‌توانیم برای ظرفیت جوانان خودمان برنامه ریزی بسیار خوبی داشته باشیم تا این توانمندی، استعداد و ظرفیت‌های جوانانمان را در مسیر صحیح خود به شکل پویا و فعال به کار گیریم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها