امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129596
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 149
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دومین جلسه کارگروه مرکزی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز به میزبانی کمیته علمی و پژوهشی اجلاس بیست و سوم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دومین جلسه کارگروه مرکزی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز به میزبانی کمیته علمی و پژوهشی اجلاس بیست و سوم نماز و با حضور نمایندگانی از نهادها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط در  سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام علی دارابی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بیش از 800 مقاله به دبیرخانه کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز وصول شده، ‌همچنین کارگروه‌های داوری و بررسی مقالات در کمیته فوق هم تشکیل شده است.

جانشین کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز افزود: دبیرخانه این کمیته همچنان تا دهم آذر ماه پذیرای آثار ارزشمند اندیشمندان، فرهیختگان، پژوهشگران و صاحبان اندیشه و قلم پیرامون موضوعات پنجاه و یک گانه فراخوان مقالات بیست و سومین اجلاس سراسری نماز است.

دارابی با اشاره به برگزاری دو اجلاس منطقه‌ای نماز در استان‌های اردبیل و تهران از برنامه‌ریزی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌های کردستان، هرمزگان و فارس برای تشکیل سه اجلاس منطقه‌ای دیگر تا نیمه آذر ماه خبر داد و بیان داشت: آنچه از کارگروه‌های استانی دریافت و احصاء شده است مباحثی نظیر مشکلات نمازخانه‌های بین راهی، بهداشت نمازخانه‌ها، عدم توجه به ساختار و معماری مساجد جهت ورود معلولان و جانبازان به مساجد، ترغیب نوجوانان و جوانان به مساجد و نمازهای فردی و جماعت، توجه به احکام نماز و برخی دیگر از مسایل در حوزه موانع بوده است و امیدواریم با مجموعه بررسی‌ها و ارائه راهکارها بستر مناسبی ایجاد شود.

در ادامه سیدعلیرضا فروغی مسئول کارگروه علمی و تحقیقات میدانی کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز گفت: ارائه پژوهشی درباره میزان دینداری و تقید ایرانیان به مناسک دینی شامل مناسک فردی و اجتماعی، اعتقادات دینی، رفتارهای دینی واجب، شرکت در مراسم دینی جمعی، رفتارهای دینی مستحبی، ارزش‌های اخلاقی، احساسات، تجربه‌ها و علقه‌های دینی، در ادوار مختلف، بر لزوم اتکاء بر داده‌ها، آمار و ارقام تحلیلی و مستند در برنامه‌ریزی‌های کلان فرهنگی احساس می‌شود.

*چهارمین اجلاس منطقه‌ای نماز در استان هرمزگان

چهارمین اجلاس منطقه‌ای نماز با موضوعاتی نظیر نماز، انسجام اجتماعی و تعالی فرهنگی؛ نماز، تحکیم بنیان خانواده و تعالی فرهنگی و نماز، سبک زندگی و تعالی فرهنگی مطرح می‌شود که نمایندگان استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و کرمان با محوریت استان هرمزگان در دوازدهم آذر ماه جاری در بندرعباس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها