امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129600
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 195
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت نیرو، مسعود خانی گفت: متقاضیان می‌توانند با حضور در شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه خود، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت نیرو، مسعود خانی گفت: متقاضیان می‌توانند با حضور در شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه خود، به ثبت‌نام و دریافت اطلاعات تکمیلی درباره نصب سامانه‌های خورشیدی اقدام کنند.

وی با بیان این که 50 درصد از هزینه نصب سامانه فتوولتاییک به‌صورت بلاعوض از محل منابع عوارض برق پرداخت می‌شود، گفت: دراین طرح پیمان‌کارانی که صلاحیت آنان به تایید رسیده باشد، برای نصب سامانه‌های خورشیدی برای مشترکان ثبت‌نام شده از سوی شرکت برق معرفی و نیمی از هزینه سامانه نصب‌شده توسط صنعت برق پرداخت می‌شود.

مجری طرح‌های عوارض برق توانیر یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، نیروگاه‌های خورشیدی تا ظرفیت یک کیلووات برای مشترکان خانگی نصب می‌شود و تا سقف چهار میلیون و 700 هزار تومان از محل عوارض برق به‌عنوان وام بلاعوض به مشترکان پرداخت می‌شود که در مجموع 470 میلیارد ریال به این دوره از اجرای این طرح اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان افزون‌بر تامین میزان برق اضافه موردنیاز ازطریق شبکه سراسری، برق مازاد خود را می‌توانند به شرکت توزیع بفروشند.

وی با تاکید بر اینکه خانوارهایی که کمتر از 100 کیلووات‌ساعت در ماه برق مصرف کنند، هزینه برق آنها با استفاده از این سامانه به‌طور کامل رایگان می‌شود، گفت: هزینه برق خانوارهایی که تا 200 کیلووات ساعت برق در ماه مصرف می‌کنند، 70 درصد کاهش می‌یابد.

*وام بلاعوض پرداخت می شود

وی حداکثر هزینه نصب این سامانه را 9.5 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: طبق قانون 50 درصد این رقم یعنی حداکثر چهار میلیون و 700 هزار تومان توسط توانیر به‌عنوان وام بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت منابع و زمان در اجرای این طرح، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، پس از تکمیل ثبت‌نام و ارزیابی فنی و مکانی متقاضیان، حداکثر تا پایان امسال این پنل‌ها نصب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ادامه اجرای این طرح در سال آینده منوط به تصویب و در نظر گرفتن منابع مالی در قانون بودجه است.

سهمیه تعیین‌شده برای شرکت‌های توزیع برق جهت نصب سامانه‌های خورشیدی به قرار جدول زیر است:

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها