امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129602
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 185
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان» سفیر جدید اردن در تهران امروز - یکشنبه - ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان» سفیر جدید اردن در تهران امروز - یکشنبه - رونوشت استوارنامه

خود را به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان تقدیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اینکه امروزه منطقه و جهان اسلام با مشکلات عدیده‌ای روبرو است، فائق آمدن بر این مسائل به ویژه مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه قدس شریف و همچنین مبارزه با افراط گرایی را نیازمند همفکری و همکاری کشورها دانست.

ظریف در این دیدار، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای همکاری تنگاتنگ با کشور برادر اردن در جهت رشد و توسعه روابط دوجانبه و همچنین مبارزه با افراطی‌گری و فتنه‌های طایفه‌ای را اعلام کرد.

عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان سفیر جدید اردن نیز ضمن ابراز خرسندی از مأموریت جدید خود، اهتمام ویژه اردن به توسعه و تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد تا با تلاش و همکاری سفارتخانه‌های دو کشور، مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران و اردن شاهد ارتقاء هر چه بیشتری باشد.

سفیر جدید اردن که قبلاً وزیر مشاور در امور رسانه‌ها بوده است، ضمن تأکید بر ضرورت فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای در مسیر مبارزه با تروریسم و تکفیر، برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام در قم و دیگر جلسات هم اندیشی مشابه را قابل تحسین و حائز اهمیت برشمرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها