امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12961
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در مراسم افتتاح چند ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در مراسم افتتاح چند پروژه عمرانی که در سالن مجتمع پتروشیمی شازند برگزار شد با اشاره به افتتاح چندین پروژه عمرانی از جمله رصدخانه فضایی کشور گفت: در پروژه رصدخانه فضایی بسیاری از کارکردهای مدیریت فضا گنجانده شده است، بخش مهمی از مدیریت زمین از طریق فضا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ده‌ها هزار ماهواره و چندین ایستگاه فضایی زمین را کنترل می‌کنند، تصویر می‌گیرند و آن را برای ما می‌فرستند اظهار داشت: برای شناسایی اعماق زمین از فضا استفاده می‌شود و حتی می‌توان وقوع زلزله‌ را نیز پیش بینی کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز تنها کشورهای معدودی ایستگاه کنترل کننده ماهواره را می‌سازند و خوشبختانه ما توانستیم این کار را بکنیم خاطر نشان کرد: امروز صدها ماهواره در حال پرواز است، اطلاعات می‌گیرند و یا اطلاعات می‌فرستند و بر محیط اقتصادی و اجتماعی تاثیرگذار هستند، اطلاع داشتن از این ماهواره‌ها کار بسیار مهمی است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: با استفاده از این ایستگاه رصد فضایی می‌توان تا فاصله 40 هزار کیلومتری از سطح زمین و تا شعاع 1000 کیلومتر هر جسمی را به اندازه 25 سانتی متر رصد کرد.

وی با اشاره به افتتاح دو کارخانه پتروشیمی در این استان گفت: پتروشیمی از جمله صنایعی است که می‌توان تا چند برابر به ما سود برساند و انشاالله با اضافه شدن این محصولات جدید ما می‌توانیم از ثروت نفت به درستی استفاده کنیم.

رئیس جمهور همچنین به ساخت راکتور آب سنگین در اراک اشاره کرد و گفت: ساخت این راکتور و تولید رادیو داروها نقش بسیار مهمی در درمان بیماری‌ها دارد و در کشور ما طبق آمار 800 هزار نفر از رادیو داروها استفاده می‌کنند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: انشاالله کشور ما به نقطه‌ای برسد که علاوه بر تامین رادیو داروی مورد نیاز خود بتواند آن را به کشورهای منطقه نیز صادر کند.

وی با اشاره به اینکه ایران توانایی و طراحی و ساخت این راکتور افزایش پیدا کرده است گفت: راکتور تهران تنها ظرفیتی معادل 5 مگابایت داشت اما با ساخت این راکتور جدید 40 مگابایتی و افتتاح آن از شهریور ماه سال آینده می‌توانیم از محصول رادیو داروی ان استفاده کنیم.

رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ما برای رسیدن به قله‌ها نیازمند عزم جدی هستیم گفت: در طول این سالها دو تجربه تلخ در برابر بشریت قرار داشته است که یکی از آنها مادی و دیگری سرمایه داری بوده است، هر دو تجربه تنها برای حاکم کردن اکثریتی در تمام مردم بوده است.

وی افزود: در حکومت مارکسیستی یک حزب به نام دولت در تمام شئون مردم حکومت می‌کند و در حکومت سرمایه داری نیز تعداد کسانی که بر مردم حکومت می‌کنند تنها تعداد اندکی هستند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما تنها زمانی می‌توانیم به سعادت برسیم که همگان در این سعادت مشارکت داشته باشند، گفت: نقطه آغاز سعادت بشر استقرار عدالت در زمین است و استقرار عدالت نیز جز با مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود.

احمدی نژاد افزود: خداوند برای استقرار عدالت در دنیا همه مردم را به قیام دعوت کرده است و اگر ما بخواهیم پیشرفت آزاد و موثر داشته باشیم توده‌های مردم باید حرکت کنند و راه را باز کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر تنها سیاست در دستان عده‌ی معدودی از مردم باشد در آن صورت همه چیز فاسد می‌شود، گفت: اگر 76 میلیون ایرانی و 7 میلیارد انسان روی کره زمی با فصل مشترک که جنس آن آسمانی و خدایی‌ است حضور داشته باشد چیزی نمی‌تواند جلوی آن را متوقف کند.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: برای اینکه کشوری بتواند به استعدادهای الهی خود برسد باید استعدادهای همه مردم شکوفا شود و مدیریت و حکومت تلاش کنند تا توده‌های مردم به لحاظ علمی و فناوری رشد کند.

احمدی نژاد گفت: در دولت نهم و دهم تلاش فراوانی شد تا عزت مردم افزایش پیدا کند و توانمندی اجتماعی آنها رشد پیدا کند و تک تک مردم بتوانند در مدیریت کشور رشد کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه حرکت ملت ایران همواره رو به رشد بوده است گفت: البته ما شاهد رکودی در کشورهای غربی بوده ایم که این رکود بر ما نیز تاثیر گذاشته است و البته آنها فشارها را نیز بر ما زیاد کرده اند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه این فشارها در حرکت عمومی ملت تاثیر نخواهد گذاشت، گفت: من نمی‌توان برخی از سخنان را در اینجا مطرح کنم، چرا که دشمن از آن سوء استفاده خواهد کرد.

اما در زمان مقرر خواهم گفت که خادمان ملت در این مدت چه کار کردند و دشمن به دنبال چه بوده است.

وی افزود: دشمن به دنبال این بود که تولید را در کشور بخواباند اما امروز ما دعوت‌های متعددی از سراسر کشور برای افتتاح طرح‌های گوناگون داریم که حتی فرصت افتتاح آنها را نیز نداریم.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه عده‌ای از دنیا پرستان به دنبال سوء استفاده از شرایط موجود هستند گفت:شما مطمئن باشید که ملت ما همه مسائل را پشت سر خواهد گذاشت.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه من گاهی وقتها از تحکم برخی به مردم در مسائل جزئی خنده ام می‌گیرد گفت: خود این مردم عاشق دین و عاشق عدالت و عاشق خدا هستند و انشاالله مردم مسیر را ادامه می‌دهند.

احمدی نژاد در پایان با اشاره به اینکه ما باید به دنیا الگویی ارائه دهیم گفت: به فضل الهی انشاالله ملت ایران خواهد توانست این الگو را به دنیا ارائه دهد.

پیش از سخنان رئیس جمهور استاندار استان مرکزی و همچنین قاسمی وزیر نفت به تشریح برخی از پروژه‌های اجرا شده در این مجموعه پرداختند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها