امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129636
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به اظهارات امروز نعمت ...

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به اظهارات امروز نعمت زاده وزیر صنعت که گفته بود وزارت اطلاعات سه سال قبل شرکت فیلیپ موریس را یک شرکت صهیونیستی اعلام کرده گفت: بر خلاف اظهارات آقای نعمت زاده بر اساس نامه‌های موجود در پرونده کمیسیون اصل 90 از سال 85 تاکنون وزارت اطلاعات، شرکت فیلیپ موریس را صهیونیستی اعلام کرده است.

وی افزود: آخرین نامه وزارت اطلاعات در خصوص صهیونیستی بودن شرکت فیلیپ موریس به اواخر سال قبل بر می‌گردد که این وزارتخانه بر نظر خود تأکید ویژه کرده و حتی با وجود مستندات در این خصوص از تلاش برخی دستگاه های دولتی برای اعطای مجوز فعالیت به این شرکت گلایه کرده است و همچنین وزارت اطلاعات در خصوص پشت صحنه شرکت زرین تجارت خاورمیانه نکاتی را اعلام داشته است.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: علاوه بر وزارت اطلاعات در دولت یازدهم حتی وزارت خارجه دولت یازدهم نیز در سال گذشته بر اساس استعلام صورت گرفته از نمایندگی ایران در منطقه و نظرات تخصصی منابع فلسطینی و حزب الله لبنان به طور رسمی به کمیسیون اصل 90 اسامی شرکت‌های صهیونیستی از جمله فیلیپ موریس را اعلام کرده است!

رسایی خاطرنشان کرد: چطور ممکن است که وزارت اطلاعات از سال 85 تاکنون و وزارت خارجه همین دولت در سال گذشته بر صهیونیستی بودن این شرکت تآکید داشته باشند اما اکنون نظر وزارت خارجه تغییر کند و مجوز فعالیت این شرکت با اصرار وزیر صنعت و در حالی که مسئول مربوطه از امضای آن خودداری کرده، صادر شود.

وی افزود: بر اساس اخباری که به دست کمیسیون رسیده، طرف آمریکایی در مذاکرات خواستار صدور مجوز برای فیلیپ موریس شده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: شنبه هفته آینده وزیر صنعت، وزیر خارجه و وزارت اطلاعات برای توضیح در این خصوص در کمیسیون اصل 90 حضور خواهند یافت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها