امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129653
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،وحید قبادی دانا امروز در آیین گردهمایی اعضای تیم‌های مداخلات اجتماعی پس از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،وحید قبادی دانا امروز در آیین گردهمایی اعضای تیم‌های مداخلات اجتماعی پس از بلایا ( طرح ملی سحر) اظهار کرد: این گروه‌ها آموزش لازم را دیده‌اند و حال باید این آموزش‌ها را اجرایی کنند تا تجربه‌اندوزی شده و آموزش‌ها فراموش نشود.

وی خاطر نشان کرد: سازمان جوانان هلال احمر در استان‌های مختلف برای مداخلات اجتماعی درباره قربانیان حوادث ترافیکی و جاده‌ای اعلام آمادگی کنند تا به بازماندگان حوادث در جهت کمک روحی یاری برسانند.

قبادی‌دانا تاکید کرد: اگر در مداخلات اجتماعی و روانی پس از بلایا علمی رفتار کنیم و با ارزیابی دقیق بدانیم چه می‌کنیم موفق خواهیم بود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به راه‌اندازی سایت سحر تا پایان سال اولین شرط ارتباطات با فرد آسیب‌دیده را همزبانی دانست و گفت: در زلزله ورزقان امدادگران غیر ترک زبان در ارتباط گرفتن دچار مشکل بودند بنابراین هر امدادگر باید توانایی ارتباط با افراد منطقه مورد نظر را داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال مصوبه شصتمین نشست شورای عالی هلال احمر در سال 91 مبنی بر وظیفه سازمان جوانان هلال احمر در انجام مداخلات روانی،‌اجتماعی و فرهنگی پس از بلایا تیم‌های 26 نفره متشکل از 13 نفر از برادران و 13 نفر از خواهران متشکل از داوطلبان جوان و دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط مانند روانشناسی سازماندهی شد.

قبادی دانا افزود: هر یک از استان‌ها دارای یک تیم 26 نفره هستند که آماده انجام مداخلات روانی اجتماعی هستند تا در صورت بروز هر گونه حادثه به موقع در صحنه حضور یابند و به انجام مداخلات متناسب بپردازند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از برگزاری دوره‌های آموزش طرح ملی سحر در 10 استان کشور مطابق منابع علمی معتبر و استاندارد خبر داد و گفت: 800 نفر از اعضا که دانش‌آموخته رشته‌های روانشناسی‌،علوم تربیتی و مددکار اجتماعی و رشته‌های امداد سوانح بودند در این دوره‌ها حضور داشتند.

وی گفت : در این دوره مدرسانی از سازمان نظام روانشناسی کشور و انجمن مددکاری به آموزش مددکاران پرداختند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت:‌ به منظور ارتقای توانمندی داوطلبان شرکت کننده در طرح ملی سحر در این طرح دوره‌های تکمیلی و بازآموزی نیز برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: استان‌هایی که قابلیت جمعیت و ظرفیت بالایی دارند علاوه بر یک تیم 26 نفره دارای تیم‌های دیگری خواهند بود.

قبادی‌دانا افزود: با آموزش، تمرین و تلاش بیشتر این داوطلبان بهترین کمک‌ها را به همنوعان و هموطنان خود ارائه خواهند داد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با تأکید بر تقویت روحیه و خودسازی این دو مورد را نکته محوری در موفقیت این افراد دانست و گفت:‌ از این طریق افراد خواهند توانست همراه با تقویت قوای جسمانی و تحصیل وظایف خود را به خوبی اجرایی کنند.

وی گفت: بر ضرورت تشکل افراد داوطلب که در راه قرب به خداوند و از صمیم قلب خواستار کمک به افراد هستند می‌توان مشکلات را حل کرد. در غیر این صورت اگر افراد غیر مطمئن و غیر متشکل در مناطق حادثه‌دیده حضور یابند باید قوای انتظامی با شمار بیشتری از مددکاران امنیت منطقه حادثه‌دیده را تأمین کنند.

رستمی، معاون امور فرهنگی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز ایران را کشوری حادثه‌خیز دانست و گفت: باید باور کرد که این کشور همواره در معرض حوادث است پس باید به فکر مدیریت آن بود.

وی گفت:‌ در مرحله بعد باید این باور را به آموزش تبدیل کنیم و افراد برای مقابله با تبعات ناشی از این حوادث آموزش ببینند.

وی اخلاقمداری را یکی دیگر از اصول شکل‌گیری اقدامات مناسب در زمان حوادث دانست و گفت: اگر آموزش‌های اخلاقی، دینی و فرهنگی صورت گیرد با نوعدوستی و رأفت می‌توانیم بسیار از تبعات حوادث را کنترل کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها