امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129658
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
مصطفی ملیح آئیسها در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه اخبار خبرگزاری آناتولی هم‌اکنون به هشت زبان ترجمه می‌شود، اظهار داشت: این خبرگزاری ...

مصطفی ملیح آئیسها در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه اخبار خبرگزاری آناتولی هم‌اکنون به هشت زبان ترجمه می‌شود، اظهار داشت: این خبرگزاری اخبار خود را به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، کردی و ... انعکاس می دهد.

هماهنگ کننده زبان فارسی خبرگزاری آناتولی در ادامه از تاسیس بخش ترجمه اخبار این خبرگزاری به زبان فارسی خبر داد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در صدد هستیم در آینده (1920 م) اخبار این خبرگزاری به 11 زبان ترجمه و در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

وی با اشاره به تبادل و اشتراک اخبار این خبرگزاری با 40 کشور دنیا، ادامه داد: 1400 رسانه در سراسر دنیا از اخبار این خبرگزاری استفاده می‌کنند.

هماهنگ کننده زبان فارسی خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه این خبرگزاری در 71 کشور دنیا کارمند و خبرنگار دارد، ابراز داشت: روزانه 2000 خبر از دریچه این رسانه انعکاس داده می‌شود.

ملیح آئیسها همچنین یادآور شد: خبرگزاری آناتولی دارای 3000 خبرنگار در سراسر دنیا است.

وی بر ضرورت افزایش تبادلات میان کشورهای ترکیه و ایران تاکید کرد و بیان داشت: هر سال شاهد حضور 2میلیون توریست ایرانی در کشور ترکیه هستیم این در حالی است که به دلیل عدم اطلاع‌رسانی در خصوص فرهنگ، مذهب و مکان‌های گردشگری ایران سالانه فقط 200 هزار توریست ترکیه‌ای وارد ایران می‌شود.

ملیح آئیسها متذکر شد: باید به فرهنگ‌ها و ادیان‌ها توجه شود و رسانه‌ها وظیفه‌دارند این مباحث را انعکاس دهند. البته این مهم در اولویت کار خبرگزاری آناتولی قرار گرفته است.

هماهنگ کننده زبان فارسی خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه ایران به لحاظ سیاسی کشوری پرتحرک است، ادامه داد: بر همین اساس از اخبار ایران در خبرگزاری آناتولی به وفور استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه این خبرگزاری دارای 80دفتر نمایندگی بین‌المللی است، ابراز داشت: تعدادی از خبرنگاران این رسانه را خانم‌‌ها تشکیل می‌دهند.

هماهنگ کننده زبان فارسی خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه خبرنگاران شکارچیان خبر هستند، خاطرنشان کرد: به منظور استفاده از اخبار موثق در کنار استفاده از اخبار سایر خبرگزاری‌ها از اخبار خبرگزاری‌ فارس به عنوان خبرگزاری با سابقه استفاده می‌کنیم.

ملیح آئیسها یادآور شد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اخبار صحیح و با ویرایش درست را انعکاس می‌دهد و همین مسئله باعث شده است که ما از اخبار این رسانه استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها