امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12966
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز خانه ملت طرح اعاده شده ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز خانه ملت طرح اعاده شده تسریع در مناطق آسیب‌دیده در اثر حوادث غیر مترقبه از شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و با اصلاحاتی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، دولت می‌تواند در موارد تخریب‌های گسترده ناشی از حوادث غیر مترقبه به استناد اصل 138 قانون اساسی فورا ستاد راهبری بازسازی را مشابه مصوبه 28 دی ماه 1382 هیات وزیران تشکیل دهد و اختیاراتی را به کمیسیونی مرکب از وزرای مربوطه واگذار کند.

مجلس مقرر کرد ستاد راهبری بازسازی موضوع این بند مکلف است همانند مصوبات ستاد مذکور را در ارتباط با تأمین زیر ساخت‌های مورد نیاز مناطق آسیب‌دیده و جبران خسارت‌های وارده به اموال و احشام مردم و مجروحان و خانواده متوفیان حوادث مذکور و ایجاد امکانات لازم برای پیشگیری از هر گونه حوادث غیر مترقبه و بحران احتمالی، حسب مورد تصویب و پس از تأیید رئیس جمهور اعمال کند.

مجلس همچنین دولت را مکلف کرد معادل مالیات ساخت ابنیه این مناطق را که از پیمانکاران اخذ می‌شود به عنوان کمک به پیمانکاران طرف قرارداد پرداخت کند. به منظور تأمین هزینه صدور پروانه ساختمانی واحدهای آسیب‌دیده متناسب با ابعاد آسیب‌دیده، تنخواهی به صورت علی‌الحساب ظرف حداکثر 2 هفته در اختیار در وزارت کشور قرار می‌گیرد. این اعتبار به نسبت پروانه‌های صادره مذکور در اختیار شهرداری‌های شهرهای آسیب دیده قرار می‌گیرد. همچنین مصوب شد تا پایان بازسازی، کسورات مربوط به بیمه کارگران ساختمانی در شهرهای آسیب‌دیده به 10 درصد کسورات مذکور کاهش می‌یابد و احداث ابنیه مناطق آسیب‌دیده از پرداخت آن معاف هستند. دولت می‌تواند باقیمانده حق بیمه مذکور را از محل اعتبارات پیش‌بینی شده در صدر ماده واحده تأمین کند.

مجلس همچنین در بندهای 4 و 5 این طرح، اصلاحات عبارتی را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان انجام داد و به تصویب رساند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار