امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129666
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به ورود موتورسیکلت‌های برقی در شهر تهران گفت: بیش از یک سال است که کارشناسان در خصوص ...

اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به ورود موتورسیکلت‌های برقی در شهر تهران گفت: بیش از یک سال است که کارشناسان در خصوص استانداردهای لازم برای تولید موتورسیکلت‌های برقی تحقیقات مفصلی را انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به عنوان مجری طرح، کارهای کارشناسی دقیقی را برای تولید اینگونه موتورها در شهر تهران انجام داده است و در واقع می‌توان اظهار کرد که موتورسیکلت‌های برقی استانداردهای لازم را دارا هستند.

شاکری با بیان اینکه شرکت لیزینگ شهر که زیرمجموعه بانک شهر قرار دارد، هماهنگی‌های لازم را برای پرداخت وام خرید موتورسیکلت‌های برقی انجام می‌دهد به طوری که 85 درصد از قیمت موتورسیکلت‌ها به صورت وام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به پرداخت وام خرید موتورسیکلت‌های برقی گفت: این وام بدون بهره است، ضمن اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت لیزینگ شهر برای خرید موتورسیکلت‌های برقی و استفاده از وام ثبت‌نام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای خدمات پس از فروش موتورسیکلت‌های برقی پیش‌بینی شده است یا خیر؟ گفت: قطعاً در این زمینه تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است به طوری که پلیس راهور نیز قول داده است شماره گذاری موتورسیکلت‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه متقاضیان می‌توانند برای خرید به سایت لیزینگ شهر مراجعه و تسهیلات در نظر گرفته شده مراجعه کنند، می‌توانند به صورت آزاد نیز موتورسیکلت‌های برقی را از نمایشگاه‌ها خریداری کنند.

شاکری ادامه داد: موتورسیکلت‌های برقی بین یک تا 3 کیلو وات بوده و شارژ آنها به گونه‌ای که دو روز شارژ بوده که البته این بسته به استفاده راکبان موتورسیکلت‌ها که مابین 60 تا 80 کیلومتر پیمایش دارد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: قیمت موتورسیکلت‌های برقی بسته به قدرت موتور و نوع باطری و کارخانه سازنده بین 4 تا 8 میلیون تومان بوده که 85 درصد از قیمت موتورسیکلت‌های برقی تأیید شده از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به صورت وام بدون بهره به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گفته وی سرعت این موتورها بین 60 تا 100 کیلومتر و دارای دو نوع باطری لیتیومی و اسیدی است.
وی با تأکید بر اینکه قطعاً قیمت فعلی برای موتورسیکلت‌ها قیمت بسیار بالایی است، گفت: امیدواریم با تولید انبوه قیمت این موتورها نیز کاهش پیدا کند.
شاکری افزود: با توجه به امکان تولید همه قطعات و اجزای این موتورها در داخل کشور، انتظار می‌رود با گسترش استفاده از آنها بصورت کلی در داخل کشور تولید شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها