امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129668
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد جواد لاریجانی، که در صدر یک هیات عالی رتبه قضایی و حقوق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد جواد لاریجانی، که در صدر یک هیات عالی رتبه قضایی و حقوق بشری به منظور شرکت در همایش «صیانت از حقوق بشر در نظام کیفری ایران و ایتالیا» به این کشور سفر کرده است، در نخستین روز این نشست ضمن تشریح نظام قضایی کشورمان، مواضع ایران را در خصوص مسائل حقوق بشری، برای قضات و اندیشمندان ایتالیایی تبیین کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان پس از پایان اولین روز نشست گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، بین جمهوری اسلامی ایران و غرب مباحث مختلفی در رسانه ها و گفتارها مطرح شده است. متاسفانه بخش زیادی از این مطالب مبتنی بر سوء تفاهم و سو برداشت و عدم اطلاع از ماهیت عقلانیت پایه نظام ما و مکانیزم های ان است.

لاریجانی افزود: به تدریج یک جریان واقع گرایانه تری در جهان و اروپا بوجود امده است. آنها می خواهند از ویژگی ها و تجربیات جمهوری اسلامی ایران که ملت ما را در منطقه به قوی ترین دمکراسی و پیشرفته ترین کشور تبدیل کرده است آگاه شوند. اجلاسی که امروز ما شاهد ان هستیم در حقیقت نمونه ای از آنها است.

پروفسور «باسیونی»، رئیس موسسه عالی بین المللی علوم جنایی ایتالیا که ریاست هیات ایتالیایی را برعهده دارد نیز از برگزاری این همایش استقبال کرد و گفت: اهمیت این اجلاس در این است که برای نخستین بار میان ایران و ایتالیا همایشی قضایی با حضور شماری از برجسته ترین حقوق دانان و استادان دانشگاهی دو کشور برای اشنایی و تبادل نظر درباره نظام های کیفری دو کشور برگزار می شود.

این نشست 3 روزه در چارچوب دیپلماسی گسترش همکاری های قضایی و حقوق بشری ایران با دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی انجام می شود. دکتر لاریجانی قرار است در پایان این همایش، با تعدادی از مقامات قضایی، حقوق بشری و سیاسی ایتالیا در شهر رم دیدار و گفتگو کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار