امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129672
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه شورای معاونان و مدیران جمعیت هلال احمر امروز با حضور محمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال احمر، سید احمد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه شورای معاونان و مدیران جمعیت هلال احمر امروز با حضور محمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال احمر، سید احمد موسوی، دبیرکل جمعیت هلال احمر و معاونان و مدیران ستادی برگزار شد.

فرهادی در ابتدای جلسه ضمن اشاره به انتخاب خود به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: فرصتی فراهم شد تا بار دیگر در عرصه آموزشی و علمی کشور بتوانم خدمت کنم.

وی با اشاره به سوابق فعالیت‌های خود در نهادهای مختلف، مسئولیت و مدیریت در هلال احمر را با تمام ارگان‌های کشور متفاوت دانست و تصریح کرد: کار در هلال احمر از جنس دل است و افرادی که در این مجموعه کار می‌کنند میثاق و عهدی با یکدیگر می‌بندند و طبق اصول و اهداف بشردوستانه فعالیت می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه شرایط فوری و پیش بینی نشده و جنبه داوطلبی و عام المنفعه فعالیت در جمعیت هلال احمر را با اهمیت‌تر کرده است افزود: با توجه به وجود شرایط اضطرار و آنی، هلال احمر متشکل از افرادی است که با عشق، علاقه، ایثار و داوطلبانه فعالیت در این مجموعه را انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به گستردگی فعالیت در وزارت علوم خاطر نشان کرد: 250 دانشگاه زیر مجموعه وزارت علوم‌اند و مسائل و موضوعات بسیاری در حوزه‌های فرهنگی، علمی، اموزشی و… وجود دارد که باید مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرند.

فرهادی با تاکید بر اینکه در هر موقعیتی باید به اصل و متن مسئولیت‌ها توجه شود تا به حواشی و مسائل جزیی، تصریح کرد: در حوزه آموزش عالی اگر نصایح، فرمایشات و ابلاغیه‌های راهگشای مقام معظم رهبری و توجه به اسناد بالادستی در صدر فعالیت‌ها قرار بگیرد، قطعا نتیجه اش، داشتن فارغ التحصیلانی کارآزموده و کارآفرین و همچنین گسترش و معرفی علم کشورمان به جهانیان خواهد بود.

فرهادی با اشاره به اینکه تصدی وزارت علوم به معنی فارغ شدن از برنامه‌های هلال احمر نیست، افزود: تا جایی که میسر باشد و بتوانم، مخصوصا در بحث تحول جمعیت که روند مثبتی پیش روی آن است در خدمت هلال احمر خواهم بود.

طرح تحول جمعیت با جدیت ادامه پیدا می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه بحث تحول جمعیت هلال احمر همچنان باید با جدیت ادامه پیدا کند، خاطر نشان کرد: در حوزه امداد، افزایش توان و نوسازی ناوگان امداد هوایی، افزایش تجهیزات امدادی با توجه به بحث آمایش سرزمینی همچنان در اولویت برنامه هاست.

وی حوزه جوانان هلال احمر را یکی از حوزه‌های فعال و با پتانسیل بالا برای همکاری با وزارت علوم برشمرد و افزود: گام‌های موثر و خوبی در بحث سازماندهی جوانان انجام شده است و تلاش خواهیم کرد بیش از پیش در محیط های دانشجویی از ظرفیت‌های سازمان جوانان استفاده شود.

فرهادی با اشاره به فعالیت‌های ارزشی، خدمتی و مردمی محور سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: در بحث درمان داخل و خارج از کشور برنامه‌های خوبی اجرا شده و در حال ارتقا است که در راستای فعالیت‌های بینی المللی باید ماموریت‌های جدیدی نیز برایشان تعریف شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه حوزه‌های اقتصادی و تولیدی پیشرفت‌های زیادی را در طول یکسال گذشته داشته‌اند آن را پشتوانه هلال احمر دانست و افزود: با توجه به اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و رشد خوب این مجموعه‌ها امکان بهره مندی از پتانسیل درونی در کشور و منطقه فراهم شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به عضویت جمعیت هلال احمر در هیأت حاکمه فدراسیون، در عرصه بین الملل جایگاه خوبی داریم و امیدواریم با توجه به صحبت‌های انجام شده و سفر دبیرکل فدراسیون بین المللی به ایران در روزهای آینده و راه اندازی دانشگاه بین المللی هلال، بتوانیم هلال احمر ایران را به عنوان قطب و مرکز آموزش‌ها در منطقه منا معرفی کنیم.

فرهادی در پایان با اشاره به تکلیف رئیس جمهور برای قبول تصدی وزارت علوم خاطر نشان کرد: تا جایی که بشود کار را ادامه خواهم داد و در غیر اینصورت فردی از بدنه و درون جمعیت به ریاست این مجموعه مردمی و داوطلب محور معرفی شود تا با شناخت کامل و آشنایی به امور فعالیت را ادامه دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها