امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129678
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد میرزا بیگی در اولین اجلاس مدیران پرستاری با وزیر بهداشت گفت: از 32 برنامه‌ای که در دستور کار معاونت ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد میرزا بیگی در اولین اجلاس مدیران پرستاری با وزیر بهداشت گفت: از 32 برنامه‌ای که در دستور کار معاونت پرستاری قرار گرفته و به تصویب رسیده 4 برنامه با توجه به نیاز و اولویت مردم به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: ساماندهی ارائه خدمات پرستاری به بیماران به روش بیمار محور و قرار دادن پرستار مراقب بوده که در برخی بیمارستانها اجرا شده و در برخی دیگر نیز به صورت ناقص اجرا شده است.

وی افزود: برنامه دیگر ساماندهی لباس پرستار است که کار فرهنگی عمیقی است، جمع بندی‌های لازم شده و الگوی اولیه آن آماده اجراست.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: برنامه دیگر اجرای جایگزین یک رده به جای سه رده است، قبلاً فوق دیپلم، بهیار و کمک بهیار داشتیم که دوباره احیا می‌شوند و قرار نیست جای پرستار را بگیرند.

میرزا بیگی ادامه داد: اجرا و ارائه خدمات پرستاری در سطح جامعه مانند ساماندهی پرستاران در منزل برنامه دیگریست که آماده اجراست.

وی گفت: معضل کمبود نیروی انسانی اشکال در نظام پرداخت، توزیع امکانات بیمارستانی، جایگاه مدیران پرستار در بیمارستانها و رها بودن بخش خصوصی از نظارت از جمله موانع خدمتی است که به تدریج در حال برطرف شدن است.

وی گفت: با وجود موانع موجود پرستاران مشغول ارائه خدمت هستند و باید از فرصتی که ایجاد شده استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها