امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129686
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
حسین احمدی‌نیاز وکیل دانش‌آموزان شین‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: قرار است روز شنبه 15 ...

حسین احمدی‌نیاز وکیل دانش‌آموزان شین‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: قرار است روز شنبه 15 آذر ماه که سالروز حادثه شین‌آباد است توسط دانش‌آموزان آسیب دیده در این حادثه به نام «روز استانداردسازی مدارس» نام‌گذاری شود.

وی افزود: به گفته رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یک سوم مدارس باید تخریب و بازسازی شوند و دو سوم مدارس هم نیازمند مقاوم‌سازی هستند که نشان می‌دهد هر آن ممکن است در هر جای کشور برای بچه‌ها چنین اتفاقی رخ دهد.

احمدی‌نیاز با بیان اینکه تأمین مدارس سالم و ایمن طبق قانون و از منظر حقوقی به عهده دولت است، خاطرنشان کرد: دولت باید برای دانش‌آموزان مدارس سالم و ایمن بسازد و جزء تکالیف ذاتی این نهاد است.

وی افزود: برای اینکه تلنگری به دولت باشد پیشنهاد شد تا سالروز حادثه شین‌آباد به نام «روز استانداردسازی مدارس» نام‌گذاری شده و مراسمی برگزار شود و قرار بر این است که کودکان حادثه دیده شین‌آبادی در این برنامه حضور داشته باشند.

وکیل دانش‌آموزان شین‌آبادی ادامه داد: در این برنامه قرار است تا از کسانی که در 2 سال گذشته برای این دانش‌آموزان تلاش کردند تجلیل شود و بخاری‌های نفتی جمع‌آوری و مکانیزمی تعریف شود که این حوادث تکرار نشود.

احمدی‌نیاز با اشاره به این نکته که نام‌گذاری این روز به پیشنهاد دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی است، تصریح کرد: امیدوارم این کار به استانداردسازی مدارس کمک کند و از این حوادث پیشگیری شود تا کودکان دیگر دچار چنین حادثه‌ای نشوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها