امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129694
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تبرئه مبارک و همدستانش توهین به مردم مصر و بازگشت به دوران تاریکی است. روزنامه ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تبرئه مبارک و همدستانش توهین به مردم مصر و بازگشت به دوران تاریکی است.

روزنامه «الرأی الیوم»، در واکنش به صدور حکم تبرئه «حسنی مبارک» دیکتاتور مخلوع مصر از اتهامات قتل معترضان، صادرات گاز به اسرائیل و فساد مالی گزارش داد که هیچ گاه عدم استقلال نهاد قضائی مصر چه در دوره حاکمیت مبارک و چه پس از آن محل شک و شبهه نبوده است.

در ادامه این گزارش آمده: هنگامی که رئیس دادگاه قانون اساسی مصر [عدلی منصور] می‌پذیرد که به عنوان یک رئیس جمهور سوری برای پوشش یک حکومت نظامی معرفی شود دلیل بهتری برای غیر مستقل بودن نهاد قضائی نمی‌توان متصور شد.

تبرئه مبارک و همدستانش از همه اتهامات بزرگترین تاریخ نهاد قضائی مصر بوده زیرا توهین به خون شهدا و پشت کردن به انقلابی است که تعدادی برای ساقط کردن یک حکومت فاسد از خود گذشتگی کردند.

این حکم از شهدای انقلاب مصر و از میلیون‌ها مصری که برای مطالبه خواسته‌های خود به خیابان‌ها آمده بودند انتقام می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، این حکم با همه تفاصیلش که در چارچوب هیچ منطق و استدلالی جای نمی‌گیرد نشان می‌دهد که کودتا در مصر جواب داده و عقربه‌های ساعت به عقب بازگشته تا ثروت‌های مصر با قیمت ناچیز به اسرائیل فروخته خواهد شد.

این گزارش تأکید می‌کند بدون شک بازماندگان نظام مبارک از این حکم احساس خوشحالی می‌کنند اما این احساس دیری نخواهد پایید زیرا مردم سکوت نمی‌کنند و بار دیگر به پا خواهند خواست.

هنگامی که بسیاری از جمله این روزنامه اعلام کرد که بعد از اعتراضات 30 ژوئن حکومت مبارک بار دیگر به عرشه قدرت در مصر باز می‌گردد تعداد زیادی با انتقاد از این پیش بینی، این اظهارات را دفاع از اخوان و گروه‌های اسلامگرا توصیف کرده بودند و بر جنایات ارتش در رابعه العدویه و در برابر گارد ریاست جمهوری مهر تأیید زدند.

این یک کودتای قضائی است که بعد از یک کودتای نظامی ایجاد شده زیرا مرحله طغیان و فساد از راه رسیده است، مردم مصر در طول قرن‌های گذشته بارها مورد اهانت واقع شده‌اند اما این توهین از همه توهین‌های پیشین دردناک تر است زیرا خواسته‌ها و احساسات مردم را به سخره گرفته است.

این روزنامه در پایان گزارش خود از روشنفکران و طبقه نخبه جامعه مصر خواست که از مردم حمایت کنند و در برابر این بی آبرویی ایستادگی کنند و نقش و وظیفه خود برای مقابله با عقبگرد و بازگشت به دوران دیکتاتورها و حکومت نظامی را ایفا کنند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها