امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129698
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشجویان دانشگاه الاسکندریه مصر امروز( یکشنبه) در ادامه اعتراضات خود علیه تبرئه حسنی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشجویان دانشگاه الاسکندریه مصر امروز( یکشنبه) در ادامه اعتراضات خود علیه تبرئه حسنی مبارک و فرزندان و همکاری وی از همه اتهامات وارده، تظاهرات کردند.

نیروهای پلیس مصر و دانشجویان دانشگاه الاسکندریه با یکدیگر درگیر شدند و در این درگیری چندین نفر بازداشت و زخمی شدند.

شبکه الجزیره گزارش داد که این تظاهرات دانشجویی همچنین در دانشگاه قاهره نیز برگزار شد و تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی احکام دستگاه قضایی این کشور را محکوم کردند.

دانشجویان دانشگاه «بنی سویف» نیز تبرئه حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر را محکوم کردند و سقوط نظام السیسی که آن را حکومت نظامی خواندند، خواستار شدند.

دادگاه جنایی قاهره روز شنبه گذشته حکم تبرئه محمدحسنی مبارک رئیس جمهور سابق مصر در پرونده قتل شرکت کنندگان در تظاهرات 2011 را صادر کرد.

دادگاه همچنین حبیب العادلی وزیر کشور مبارک و 6 معاون وی را از اتهام قتل معترضین تبرئه کرد.

علاوه بر این، دادگاه حکم تبرئه دیگری برای مبارک در پرونده اتهام فساد مالی در زمینه صادرات گاز مصر به اسرائیل نیز صادر کرد. مبارک متهم شده بود قیمت گاز صادراتی به اسرائیل کمتر از بازار بوده است.

در درگیری‌های روز گذشته معترضان به تبرئه حسنی مبارک و نیروهای امنیتی مصر در قاهره دو نفر کشته و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار