امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129701
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که محبوبیت مردمی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که محبوبیت مردمی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بشدت کاهش یافته است و نزدیکان وی اعلام کردند که به احتمال 98 درصد انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود.

ائتلاف حکومتی بشدت شاهد اختلافات نتانیاهو، «یائیر لاپید» وزیر دارائی و حزب «آینده‌ای هست» (یش آتید) است. منابع نزدیک به نتانیاهو در این باره گفتند: هنوز امکان وجود حل بحران وجود دارد اما به احتمال 98 درصد وارد انتخاباتی زودهنگام شویم. آنها افزودند که رای‌گیری قانون «شناسایی اسرائیل به عنوان کشوی یهودی» بار دیگر به تاخیر افتاد و این هفته به رای گذاشته نمی‌شود.

در همین راستا روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» یک نشرسنجی را امروز (یکشنبه) منتشر کرده است که حاکی از کاهش شدید محبوبیت بنیامین نتانیاهو در میان مردم سرزمین‌های اشغالی است. طبق این نظرسنجی 38 درصد از عملکرد نتانیاهو راضی هستند. این در حالی است که در پایان جنگ غزه در تابستان امسال 50 درصد بود و قبل از آن یعنی اوایل آگوست (تیرماه) 77 درصد بود و اینها حاکی از کاهش محبوبیت 40 درصدی وی است.

در نظرسنجی که در اواخر آگوست (اوایل شهریور) منتشر شد، 42 درصد گفتند که نتانیاهو شایسته‌ترین فرد برای منصبش است اما این میزان هم اکنون به 35 درصد رسیده است و 47 درصد گفته‌اند زمان برکناری وی رسیده است و 46 درصد گفته‌اند باید به رقابت خود برای تصدی دوباره منصب فعلی ادامه دهد.

اما در مورد قانون یهودی بودن اسرائیل 41 درصد گفته‌اند که نتانیاهو این قانون را به دلیل کسب ریاست حزب لیکود و آرای راستگرایان مطرح کرده است و 40 درصد گفته‌اند که هدف وی تقویت جایگاه اسرائیل به عنوان دولتی یهودی بوده است.

بر اساس نظر سنجی مذکور اگر انتخابات برگزار شود، وضعیت کسب کرسی‌های کنست (پارلمان) توسط ائتلاف‌ها به این شرح خواهد بود: حزب لیکود 24 کرسی، حزب تازه تاسیس جدا شده از لیکود به ریاست «موشه کحلون» 12 کرسی، حزب «اسرائیل، خانه ماست» به ریاست «آویگدور لیبرمن» 11 کرسی، حزب «آینده‌ای هست» 11 کرسی، حزب کار 13 کرسی، حزب افراطی راستگرای «خانه یهودی» 16 کرسی، حزب «شاس» 6 کرسی، ائتلاف «یهدوت هتوراه» 8 کرسی، حزب «هاتنوعا» به ریاست «زیپی لیونی» 4 کرسی ، حزب «میرتس» 4 کرسی و احزاب عربی 9 کرسی.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها