امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129713
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نیروهای رژیم آل خلیفه در پی تحریم گسترده انتخابات پارلمانی 2014 از سوی مردم و جریان‌های ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نیروهای رژیم آل خلیفه در پی تحریم گسترده انتخابات پارلمانی 2014 از سوی مردم و جریان‌های سیاسی، همزمان با برگزاری دور دوم انتخابات (دیروز) بار دیگر به نمادهای عاشورایی در ده‌ها منطقه حمله کرده و تابلوهای بزرگذاشت عاشورا را تخریب کردند.

گزارش شبکه العالم حاکی است که دیده بان حقوق بشر پیش از این نیز با صدور بیانیه‌ای تاکید کرده بود که حملات رژیم به نمادهای دینی بحرین در سال جاری شامل تخریب بیش از 500 پرچم عزاداری در مناطق مختلف و حمله به 25 محل برگزاری مراسم ماه محرم است.

بر اساس این گزارش، نیروهای آل خلیفه با حمله به 25 منطقه مسکونی،  تابلوها و پرچم های محرم را کنده و پارچه‌های مشکی نصب شده در روستاها و شهرهای بحرین را پاره کردند. همچنین، مزدوران رژیم حاکم در بحرین شش اثر هنری از جمله بنای یاد بود «ثقلین» را که به مناسبت روز عاشورا در منطقه "الجفیر" نصب شده بود، تخریب و مسیر حرکت مردم به سوی مراسم عزاداری در برخی مناطق را مسدود کردند.

در این حملات خیمه ماه محرم در روستای «المعامیر» که نماد صلح و محبت امام حسین(ع) است، تخریب شد. همچنین مزدوران آل خلیفه  9 چادر اطعام عزاداران را تخریب کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها