امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129724
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
«فادی احمد اسماعیل»، نماینده وزیر آشتی ملی در استان حلب سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق،  هدف حمله گروهک ...

«فادی احمد اسماعیل»، نماینده وزیر آشتی ملی در استان حلب سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق،  هدف حمله گروهک تروریستی جبهه النصره به دو شهرک شیعی‌نشین «نبل» و «الزهرا» در ریف حلب در شمال غرب سوریه را ناکام گذاشتن طرح استفان دی مستورا فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه خواند.

مبنای طرح دی مستورا تعلیق درگیری در حلب به منظور رسیدن کمک های بشردوستانه به اهالی آن و سپس مذاکره گروه های مسلح با دولت سوریه است.

کمیته‌های مردمی در شهرهای نبل و الزهراء در حومه حلب جمعه شب گذشته حمله عناصر مسلح به این مناطق از چهار محور را دفع کردند و توانستند مواضعی را که افراد مسلح از آنها به عنوان پایگاه خود برای حمله به این شهرها استفاده می‌کردند، بازپس بگیرند.

مردم شهرهای شیعه نشین «نبل» و «الزهرا» در حومه حلب سوریه، از 2 سال پیش تا کنون تحت محاصره گروه های مسلح و تروریست قرار دارند و از مواد غذایی و دارویی لازم محروم هستند. و جمعیت هفتاد هزار نفری این دو شهر غذای کافی برای کودکان یا زندگی روزانه خود ندارد.

فادی احمد اسماعیل افزود: کمیته‌های آشتی ملی پس از حمله النصره به این دو شهرک با رهبران گروه‌های مسلح در داخل شهر حلب برای توقف حملات، تماس گرفتند اما این رهبران تاکید کردند که این مساله در حیطه کنترل آنها نیست و جبهه النصره برای ناکام گذاشتن طرح دی مستورا اقدام به حمله کرده است.

نماینده وزیر آشتی ملی در حلب سوریه گفت: طرف‌های رسمی در استان حلب با طرف‌های محلی در برخی مناطق از جمله مناطق کردنشین در حال همکاری برای رساندن کمک‌ها به دست مردم نبل و الزهرا از مسیرهای صعب العبور و به هر مشقت ممکن هستند.

اسماعیل تاکید کرد:بررسی اجرای طرح دی مستورا در حلب با برخی گروه‌های مسلح در این شهر امکان‌پذیر است اما بحث آتش‌بس با گروه‌های تکفیری مرتبط با کشورهایی خارجی همچون جبهه النصره و شبه نظامیان وابسته به آنها و همچنین داعش مطرح نیست.

نماینده وزیر آشتی ملی سوریه گفت: اجرای طرح دی مستورا برای بررسی آشتی ملی بزرگ در استان حلب نیاز به گرفتن ضمانت‌هایی از سوی طرف‌های حامی تروریسم در سوریه دارد و آنها باید ضمانت بدهند که حمایت مالی از تروریست‌ها را متوقف می‌کنند و تروریست‌ها هم باید عملیات مسلحانه علیه غیرنظامیان و ارتش سوریه را متوقف کنند اما تاکنون هیچ نشانه‌ای از امکان پایبندی قطر و عربستان به آتش بس وجود ندارد.

نماینده وزیر آشتی ملی سوریه همچنین خبر داد: روند آشتی ملی در سه منطقه حلب و برخی مناطق ریف غربی و جنوبی استان، نهایی شده است اما اسامی این مناطق با توجه به حساسیت اوضاع جغرافیایی آنجا که در محاصره گروه‌های مسلح است فاش نمی‌کنیم زیرا بیم محاصره این مناطق بدست گروه‌های تروریستی شبیه آنچه برای نبل و الزهرا اتفاق افتاد وجود دارد.

به موازات پیشروی ارتش سوریه در شمال حلب و تحقق دستاوردهایی برای شکستن محاصره نبل و الزهراء که بیش از دو سال است تحت محاصره قرار دارند، گروه های مسلح در پی ناکامی حملات خود، از برخی محورها در این مناطق عقب نشینی کردند. این حملات که شدیدترین حملات علیه این دو شهر به شمار می رود، از چهار محور صورت گرفت و سنگین‌ترین آنها حمله ای بود که از محور معامل صورت گرفت.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها