امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129729
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،روزنامه آمریکایی «پیتسبرگ پست گزت» چندی قبل طی یادداشت روزانه خود «در زمینه ادامه مسیر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،روزنامه آمریکایی «پیتسبرگ پست گزت» چندی قبل طی یادداشت روزانه خود «در زمینه ادامه مسیر مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی» نوشت: تصمیم اتخاذ شده در دوشنبه قبل و در تمدید مذاکرات هسته‌ای بهترین گزینه برای همه طرف‌‌های درگیر بود.

بر اساس این گزارش، خطر کنونی این است که طولانی کردن مذاکرات منجر به تعویق دائمی مسیر منتهی به توافق شود.

هم‌اینک تمام طرف‌های درگیر  مذاکرات هسته‌ای قادرند دستاوردی را از یک توافق کسب کنند. در این میان سازمان ملل متحد قادر می‌باشد با کمک آژانس بین‌المللی هسته‌ای به نظارت از فعالیت‌های حال و آینده ایران در امور هسته‌ای بپردازد.

این روزنامه با اشاره به بستر مناسب تعامل تجاری غرب با ایران نوشت: آمریکا نیز قادر است در توافق با ایران به دستاوردهایی برسد و با برداشتن تدریجی تحریم‌های تحمیلی علیه ایران شرکت‌ و موسسات مالی آمریکایی قادر به از سرگیری رابطه اقتصادی سودآور با ایران همانند قبل از سال 1979 خواهند بود. ایران در این بین برخلاف کوبا و کره شمالی، با جمعیت 77 میلیونی خود بازار دست نخورده‌ای دارد.

روزنامه یادشده در خاتمه با اشاره به دستاوردهای حصول توافق برای ایران نوشت: کاستن و حذف تحریم‌های اقتصادی تفاوت قابل ملاحظه‌ای را در اقتصاد این کشور ایجاد می‌کند. البته باید اذعان کرد که ایران موفقیت‌هایی را از بعد اقتصادی با وجود تحریم‌ها کسب کرده است اما نبود تحریم‌ها در مجموع به بهبود اقتصاد این کشور کمک خواهد کرد.

از سوی دیگر توافق هسته‌ای با ایران باعث کمک به نابودی القاعده و داعش در منطقه خاورمیانه خواهد کرد. بنابر این آخرین مرحله گفت‌وگو را باید به عنوان «وقت مهلت» و نه پایان دادن به موفقیتی ماندگار دانست بلکه آن‌را به مثابه زمانی در حصول توافق سودمند و بادوام  با ایران نگریست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها