امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12973
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 169
چمران در نشست خبری ائتلاف آبادگران ایران اسلامی در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در خصوص توجه به سلامت و عدم وجود کمیسیون سلامت ...

چمران در نشست خبری ائتلاف آبادگران ایران اسلامی در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در خصوص توجه به سلامت و عدم وجود کمیسیون سلامت در شورای شهر گفت: همه مسائلی که در شهر وجود دارد و به شهروندان برمی‌گردد مهم است و این نیست که برای هر مسأله‌ای در شورای شهر کمیسیونی تشکیل بدهند در دوره قبلی سه کمیسیون داشتیم که در کمیسیون زیست محیطی بحث سلامت نیز پیگیری می‌شد اما در این دوره که اعضای شورای شهر به 31 نفر افزایش پیدا کرده‌اند برای افزایش کمیسیون‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در خصوص ساخت‌وسازهای شهری در میان پست‌های فشار قوی برق و دکل‌های مخابراتی گفت: ما در این خصوص با شورای عالی امنیت ملی نامه‌ای ارائه کردیم و این طور که دکل‌ها و پست‌های برق بسیار خطرناک باشند نیست و پژوهش‌های مختلف که در این خصوص انجام شده نشان‌دهنده خطر بسیاری نیست و مجامع پژوهشی مختلف پاسخگوی این مسأله هستند. در تهران که دکل‌های مخابراتی زیادی هست هزینه‌ای که به خانه‌هایی در شهر داده می‌شود بابت اجاره ملک است و هیچ ربطی به ضرر و زیان در حوزه سلامت افراد ندارد اما شورای شهر در این خصوص دو مصوبه داشته که شرکتی باید به صورت هماهنگ آنتن‌های مخابراتی را بر روی یک دکل نصب کند و مسئول ساماندهی این آنتن‌ها باشد و تأکید کرده‌ایم که برای اینکه مشکلی به وجود نیاید دکل‌ها در نزدیکی بیمارستان و مدارس نصب نشود.

چمران در خصوص رعایت فرهنگی در پروژه‌های شهر تهران گفت: پروژه‌هایی که تاکنون افتتاح شده طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی آنها برای مدت‌ها قبل بوده است ولی در پروژه‌های جدید پیوست‌های فرهنگی شهر تهران رعایت شده و اگر نیاز به ارتباط فرهنگی محلات شهر تهران دیده شد باز در پروژه‌های جدید این پیوست‌ها طراحی و اجرا خواهد شد.

وی در خصوص شهردار آینده شهر تهران گفت: ما هنوز برای شهردار فکری نکرده‌ایم و صحبت‌هایی که در این خصوص می‌شود شایعه است و اصلاً جدی نیست و صلاح هم نیست که تا قبل از انتخابات فکری و یا صحبتی در این خصوص بیان شود اما بهتر است شهردار تهران کسی باشد که هم توانمندی‌های لازم را در این حوزه داشته باشد و هم هماهنگ با شورای شهر تهران بتواند عمل کند.

چمران همچنین در خصوص حضور مدیران شهری در انتخابات دوره چهارم شورای شهر گفت: اینکه مدیران شهرداری برای شورا کاندید شود با توجه به اینکه تجربه‌هایی در حوزه مدیریت شهری دارند به نظر ما خیلی خوب است و می‌توانند در این حوزه موفق باشند و نقد آنها به شهرداری بستگی به شخصیت آنها دارد ما افرادی را داریم که قبلاً در شهرداری بودند و در شورا نیز خیلی موفق عمل کردند.

در ادامه نشست خبری ائتلاف آبادگران ایران اسلامی مهندس بیادی افزود: مدیریت شهری باید از طریق دولت‌ها و پارلمان‌های محلی انجام شود و این پارلمان باید ظرفیت کامل را داشته باشد. ما در تهران مناطقی داریم که بسیار دور از دید قرار می‌گیرد در کوچکترین منطقه تهران بیش از 460 هزار نفر زندگی می‌کنند این جمعیت، جمعیت بالایی است و انتخابات شوراهای شهر یک مقوله اجتماعی است و نباید وارد سیاست‌ شود. کسانی که وارد شورا می‌شوند علاوه بر تخصص باید فهم عمومی از اجتماع داشته باشند هیچ جای دنیا 30 نفر برای 8 میلیون نفر کاندید نمی‌شود که اگر این ظرفیت در شورای شهر درست شود مسائل مختلف شهری تحت یک مدیریت یکپارچه انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود: با افزایش ظرفیت شورای شهر آنگاه می توان از این مدیریت یکپارچه توقع داشت که اتفاق‌های مختلف را در مسائل مدیریت شهری پیگیری کنند و تاکنون هر اتفاقی که در شوراها افتاده با تدبیر و حتی خواهش از مسئولان دیگر اتفاق افتاده و هیچ جای قانون این در وظایف شوراها قرار نگرفته است برای مثال در مسئله فاضلاب اگر با برنامه‌های خودشان پیش می‌رفت 50 سال طول می‌کشید ولی ما افراد مختلف را دعوت کردیم و این نوید را می‌دهیم تا دو، سه سال آینده بحث فاضلاب تهران به صورت کامل تکمیل شود.

بیادی در ادامه گفت: آن قدر معضلات در شهر تهران زیاد است که هر چقدر بگوییم کار کردیم نسبت 10 به هزار است و در شهر تهران حداقل باید شورایی شامل 90 تا 110 نفر داشته باشیم و گرنه شورا نمی‌تواند پاسخگو باشد زیرا نظارت کلان‌شهری مثل تهران با 30 هزار نفر امکان‌پذیر نیست.

وی در ادامه با اشاره به برخی پروژه‌های شهر تهران گفت: تصمیمات شورا یک تصمیم عمومی و برگرفته از دستگاه‌های مختلف دولتی و شهری است و یک شخص در شورا نمی‌تواند در خصوص مسائل و مشکلات شهری صحبت کند زیرا مهم خروجی و رأی جمع شورا است برای مثال در انسداد تقاطع جمهوری و ولیعصر من به شخصه موافق این هستم که این تقاطع هیچگاه بازگشایی نشود چون مشکل ترافیک این منطقه با این انسداد از بین رفته است.

بیادی در خصوص حل مشکلات شهری گفت: 25 ارگان در مسائل شهری دخیل هستند و اگر ما تمام چهارراه‌ها را حذف کنیم و تونل بسازیم باز آلودگی هوا در شهر تهران وجود دارد برای حل آلودگی هوا تأسیسات، نوع سوخت و برنامه رفت‌وآمدها دست به دست هم می‌دهند و این آلودگی را تشکیل می‌دهند باید یک مدیریت شهری واحد وجود داشته باشد تا بتوانیم با مشکلاتی مانند آلودگی هوا مقابله کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها