امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129742
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که به منظور افتتاح دفتر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که به منظور افتتاح دفتر منطقه& zwnj;ای این خبرگزاری وارد بوینس‌آیرس شده است، با «احمدرضا خیرمند» کاردار سفارت ایران در آرژانتین دیدار و گفت‌وگو کرد.

موسوی در این دیدار با تشریح فعالیت‌های خارج از کشور پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تأکید کرد: در دنیای امروز رسانه نقش مهمی در توسعه روابط ملت‌ها و دولت‌ها دارد و بی‌تردید دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بوینس آیرس نیز در همین راستا تلاش خواهد کرد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به موقعیت آمریکای لاتین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت آشنا سازی افکار عمومی ایران با فرهنگ، تمدن، و سنت‌های این منطقه تأکید کرد.

موسوی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بین دو منطقه غرب آسیا و آمریکای لاتین تأکید کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قصد دارد مسائل فرهنگی و اجتماعی منطقه آمریکای لاتین را در اولویت برنامه‌های رسانه‌ای خود قرار دهد و به این ترتیب واقعیت‌ها و تمدن سانسور شده و پنهان این منطقه را به اطلاع فارسی زبانان برساند و از طرف مسائل اجتماعی و فرهنگی مردم ایران و غرب آسیا را نیز به اطلاع اسپانیولی زبانان برسانیم.

موسوی گفت که ضرورت دارد رسانه‌های دو کشور به منظور آشکار کردن واقعیت‌های پنهان دو ملت، با همدیگر همکاری کنند.

همچنین در این دیدار احمدرضاخیرمند کاردار سفارت ایران در بوینس آیرس نیز با توجه به خلأ اخبار آمریکای لاتین در ایران و همچنین نبود اخبار منطقه غرب آسیا و ایران در رسانه‌های منطقه آمریکای لاتین، افتتاح دفتر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین را اقدامی مفید و موثر دانست.

وی تأکید کرد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یکطرف اخبار منطقه آمریکای لاتین را باید در اختیار مخاطبان ایرانی و فارسی زبان خود قرار دهد و از طرف دیگر نیز باید اخبار منطقه غرب آسیا و ایران را به زبان اسپانیولی ترجمه و در اختیار رسانه‌های این منطقه قرار دهد.

خیرمند تأکید کرد حضور پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین می تواند این خلأ رسانه‌ای را پر کند و در مسیر گسترش روابط بین دو کشور و دو ملت موثر باشد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در راس هیئتی به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بوینس آیرس، وارد آرژانتین شده است.

دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.

این دفتر منطقه‌ای در هفته جاری با حضور شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای آرژانتین افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها