امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12975
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، پیش از ظهر امروز در منطقه حفاظت شده ورجین و البرز مرکزی، سامانه مانیتورینگ هوشمند حفاظت از مناطق حفاظت شده توسط رئیس ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، پیش از ظهر امروز در منطقه حفاظت شده ورجین و البرز مرکزی، سامانه مانیتورینگ هوشمند حفاظت از مناطق حفاظت شده توسط رئیس اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و با حضور فرماندار شمیرانات و همچنین بخشدار منطقه رودبار و قصران افتتاح شد.

رسول‌علی اشرفی‌پور در مراسم افتتاح سامانه هوشمند مداربسته کنترل و نظارت مناطق حفاظت ‌شده ورجین ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست اظهارداشت: یکی از اهداف سازمان حفاظت محیط زیست، استفاده از تکنولوژی و دستگاه‌های نوین در حوزه پایش مناطق حافظت شده و همچنین مناطق طبیعی است.

رئیس اداره کل حفاظت محیط زیست افزود: با توجه به اینکه زیستگاه‌های موجود در استان تهران منحصر به فرد هستند و از آنجایی که توسعه مراکز و کانون‌های مسکونی باعث گسستگی زیستگاه‌های شهری و دست‌درازی افراد خاطی به این مناطق و منابع طبیعی موجود در آن شده است لازم است از سیستم‌های نوین و هوشمند برای کنترل هرچه بهتر این مناطق استفاده شود.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که محیط‌بانان فقط با کار فیزیکی نمی‌توانند از بروز تخلف از سوی متخلفین جلوگیری کنند بطوریکه باید گفت این مهم علاوه بر اینکه نیازمند فعالیت محیط‌بانان است مستلزم بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند است.

به گفته اشرفی‌پور نصب این سامانه‌های هوشمند در مناطق تحت حفاظت، فرصت مناسبی برای اداره کل محیط زیست به منظور جلوگیری از تخریب‌ها است.

اشرفی‌پور با بیان اینکه هم‌اکنون دو دستگاه دوربین هوشمند در مناطق تحت حفاظت ورجین نصب شده است، افزود: یک دستگاه دوربین دیگر در حال حاضر آماده نصب است.

وی یادآور شد: زیرساخت های مخابراتی لازم برای راه‌اندازی این دوربین‌ها در مناطق مزبور به خوبی فراهم شده است.

رئیس اداره کل محیط زیست استان تهران متذکر شد: هر شش ماه یکبار لازم است محفظه بیرونی دوربین‌ها تمیز شود.

به گفته وی سیستم‌های هوشمند پایش، قابلیت این را دارد که تا مدار 360 درجه چرخش داشته باشد.

اشرفی‌پور یادآور شد: دوربین‌ها به صورت اتوماتیک می‌توانند تمام نقاط مسیرها را پایش کنند و در این میان اپراتور می‌تواند مسیر خاصی را خود انتخاب و دنبال کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار