امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12976
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 134
عباس جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به حوادث 14 و 15 خردادماه در قم اظهار داشت: در یکی از حوادث موش در منزل یکی از شهروندان ...

عباس جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به حوادث 14 و 15 خردادماه در قم اظهار داشت: در یکی از حوادث موش در منزل یکی از شهروندان سبب بروز حادثه شد.

وی افزود: در این حادثه خانم خانه سعی در فراری دادن موش با گاز مایع داشت که متاسفانه آبگرمکن منفجر شده و این خانم از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی استان قم به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان برای بیرون راندن حیوانات موزی از قبیل موش و مارمولک و سوسک از گاز مایع استفاده نشود زیرا چگالی گاز مایع از هوا سنگین‌تر است و در ساختمان باقی می‌ماند و به محض رسیدن به یک منبع شعله‌زن تولید انفجار می‌کند.

جعفری در خصوص اتفاقاتی که در سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته رخ داده است، بیان کرد: مجموعأ 33 مورد عملیات توسط ماموران آتش‌نشانی انجام شده که 17 مورد حریق، سه مورد نجات و 13مورد ایمن سازی بوده که از این 17 مورد حریق سه حریق مربوط به خودرو، چهار حریق منزل و سه حریق مربوط به ترانس برق، دو مورد مربوط به باغ و یک مرغداری اطراف کهک و چهار مورد حریق ضایعات بوده است.

وی ادامه داد: از سه مورد نجاتی که اتفاق افتاده، دو مورد آسانسور و یک مورد محبوس شدن کودک در اتاق خواب بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی استان قم یادآور شد: از 13 مورد ایمن‌سازی، چهار مورد نشت گاز از خودرو، سه مورد قطع آژیر خودرو، دو مورد بازگشایی درب خودرو، یک مورد باز ماندن شیر آب، یک مورد هم احتمال ریزش آوار داخل چاه، یک مورد صید گربه و یک مورد واژگونی تیر برق در 20 متری امام حسین بوده است.

وی همچنین از استقرار 23 دستگاه خودروهای آتش‌نشانی در 14 و 15 خرداد خبر داد و گفت: خودروهای عملیاتی در مکان‌های مشخصی از جمله مسجد جمکران، میدان انتظار، عوارضی قم - کاشان، حرم مطهر، بستر رودخانه، چهارمردان و پارکینگ شرقی مستقر شدند که در مجموع 72 آتش‌نشان درگیر بودند.

جعفری در مورد نامناسب بودن جاده روستای تاج خاتون که منجر به تصادف شده است، گفت: محدوده روستای تاج خاتون به دلیل نامناسب بودن سطح جاده چندین مورد تصادف در این یک سال گذشته داشته که تنها در دو روز اخیر تصادف پژو و سمند منجر به فوت سه نفر شد که با اعزام نیروهای آتش‌نشانی اجساد از ماشین بیرون کشیده و تحویل بهشت معصومه شدند.
انتهای پیام/2258/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها