امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129760
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 177
علی مدرسی نوه مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار تاریخ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس اظهار داشت: قبلا ...

علی مدرسی نوه مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار تاریخ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس اظهار داشت: قبلا مجلس بودجه& zwnj;ای برای خرید خانه مدرس به مقدار بیش از یک میلیارد تومان تصویب کرد و سازمان میراث فرهنگی متاسفانه به جای خانه مدرس خانه نصیر‌الدوله را خریداری کرده است.

وی افزود: خانه‌ای که خریداری شده است خانه بزرگی است ولی خانه مدرس نیست و خانه مدرس تخریب شده است.

مدرسی با بیان اینکه من و همشیره‌ام در خانه‌ای که مدرس ساکن بوده است ساکن بودیم من سال اول و دوم ابتدایی را در همان محله به مدرسه رفتم. ادامه داد: من به آنجا رسیده‌ام که سازمان میراث فرهنگی قصد دارد خانه‌ای به نام مدرس وجود داشته باشد اما خانه‌ای که خریداری کرده است خانه نصیر‌الدوله است.

وی ادامه داد:‌ خانه مدرس خانه بزرگی بوده است متاسفانه آقایان به نظرات من توجهی نکرده‌اند و منزلی که جنب خانه مدرس بوده است و به آقای کتابچی متعلق بوده است خریداری کرده‌اند چون خانه قدیمی است و شبیه خانه مدرس بوده است به نظر من مشکلی وجود ندارد. خانه‌ای شبیه مدرس از شهید مدرس به یادگار بماند بهتر از هیچی است.

وی سپس به ذکر خاطره‌ای از امام پرداخت و گفت:‌در اوایل انقلاب به توصیه ـ حجت‌الاسلام محلاتی و هم ابوی ایشان مریض پدرم بودند ـ برای دیدار به حضرت امام به قم رفتند و ایشان در آن دیدار خیلی نسبت به آقای مدرس به خانواده مدرس اظهار لطف کردند. همچنین با آقای خامنه‌ای دیدار داشتم و از سال‌های قبل از اینکه ایشان به رهبری جمهوری اسلامی برسند نسبت به ایشان ارادت داشتم.

وی ادامه داد: مرحوم پسندیده برادر امام خمینی(ره) به خانه مدرس رفت و آمد داشتند و من تمام عکس‌ها و اسنادی که از مدرس داشتم را به مرکز اسناد انقلاب اسلامی اهدا کردم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار