امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129766
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام‌الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام‌الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آرژانتین سفر کرده است، با «گیژمو گرین» رئیس دفتر هماهنگی رسانه‌های گروهی آرژانتین «افسکا» دیدار و درباره مسائل مربوط به رسانه‌ها و ضرورت همکاری مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

دوست داریم مردم ایران آرژانتین را از رسانه‌های ایرانی و آرژانتینی بشناسند

موسوی در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در 25 کشور حوزه خاورمیانه، آسیای مرکزی و شبه قاره، افغانستان، پاکستان و شمال آفریقا گفت: ایران و آرژانتین اشتراکات فراوانی دارند و در صحنه بین‌الملل هم افق مشترکی دارند، به رغم اینکه بخش عمده‌ای از ارتباطات دولت‌ها با رسانه‌ها صورت می‌گیرد اما متاسفانه 2 کشور ارتباطات رسانه‌ای خوبی ندارند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، فراز و فرودهای سیاسی و ضعف رسانه‌ای بین 2 کشور ایران و آرژانتین را علت اصلی عدم ارتباط موثر رسانه‌ای بین دو کشور برشمرد و تأکید کرد: امروزه هژمونی رسانه‌ای امپریالیسم بر تمامی دنیا سایه افکنده است، ما به دنبال این هستیم که این هژمون را بشکنیم و دوست داریم مردم ایران، آرژانتین را از طریق رسانه‌های ایرانی و آرژانتینی بشناسند.

رسانه‌ها باید برای روابط 2 کشور فرصت سازی کنند

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه افزود: قصد داریم دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین خود را با محوریت آرژانتین دایر کنیم و با تشکل‌های رسانه‌ای این کشور هم ارتباط بگیریم.

وی تصریح کرد: در ایران ظرفیت‌های خوبی برای آرژانتین وجود دارد و در آرژانتین نیز برای ایران، ما رسانه‌ها باید این فرصت‌ها را ایجاد کنیم، آمادگی داریم از اصحاب رسانه آرژانتین در ایران میزبانی کنیم، امیدواریم که همکاری دو جانبه هر روز بیشتر از قبل شود.
شکست هژمون رسانه‌ای جهانی آسان است

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه با بیان اینکه «ما به یک افسکای جهانی نیازمند هستیم»، گفت: هژمونی که در سطح رسانه‌ها وجود دارد، در سطح جهانی هم قابل درک است و تا زمانی‌که شکسته نشود، در همه کشورها شاهد این هژمون خواهیم بود.

وی افزود: ما در ایران این هژمون رسانه‌ای را شکسته‌ایم ولی در عین حال هنوز در حال مبارزه هستیم، چرا که بخش عمده ثروت و اقتصاد دنیا در دست همین‌هاست، اما شکست دادن آنها آسان است و راه حل آن بهم پیوستن رسانه‌های مستقل دنیاست.

سید نظام الدین موسوی در ادامه گفت: سخنرانی رئیس جمهور آرژانتین توسط هژمون رسانه‌ای سانسور شد اما پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به گونه‌ای متن سخنرانی وی را منعکس کرد که افکار عمومی ایران از تمامی مطالب و اظهارات وی آگاهی یافتند.

چالش‌هایی در بدنه هژمون رسانه‌ای غرب ایجاد کرده‌ایم

وی با بیان اینکه تلاش داریم مشکلات محرومان آمریکا را هم به سایر نقاط دنیا برسانیم، تصریح کرد: ادعا نداریم که تاکنون در مقابل هژمون رسانه‌ای غرب موفق بوده‌ایم اما چالش هایی در بدنه هژمون ایجاد کرده‌ایم که مسیر موفقیت را در آینده باز می‌کند و قطعا اگر چند کشور در کنار یکدیگر باشند، دسترسی به هدف آسان‌تر خواهد بود.

مدیرعامل فارس تأکید کرد: مهم این است که باور کنیم می‌توانیم هژمون رسانه‌ای غرب را را بشکنیم، ما در مسئله فلسطین، عراق، لبنان و سوریه بارها مقابل رسانه‌های غربی قرار گرفته‌ایم و توانسته‌ایم مسیر درست را به افکار عمومی نشان دهیم.

رسانه‌های مستقل آرژانتین واقعیت ایران را به مردم خود انعکاس دهند 

وی گفت: باید در دنیا هم افزایی ایجاد کنیم، حداقل کار این است که ما واقعیت‌های آرژانتین را مستقیم به مردم خود نشان دهیم و رسانه‌های غربی را کنار بزنیم و در مقابل رسانه‌های مستقل آرژانتین واقعیت ایران را به مردم خودشان نشان دهند که امیدوارم با افتتاح دفتر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مقدمه این تعامل فراهم شود.

سید نظام الدین موسوی در ادامه خاطر نشان کرد: آمریکای لاتین یک سنت ریشه دار استقلال طلبی و روشنفکری مستقل دارد که در آسیا، خاورمیانه و ایران این سنت طرفداران زیادی دارد، در دنیا هم این سنت طرفداران زیادی دارد اما مانند جزیره‌های جدا از هم هستند که باید به یکدیگر وصل شوند.

موسوی در پایان تأکید کرد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ظرفیت انتشار مطالب آرژانتین و طیف مستقل را دارد.

«افسکا» زبان گویای قشر محروم خواهد بود

در ادامه این دیدار «گیژمو گرین» رئیس دفتر هماهنگی رسانه‌های گروهی آرژانتین «افسکا» با تأیید اظهارات مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: قانون جدیدی در آرژانتین است که بر 2 نکته تأکید می‌کند، اول اینکه ضد مونوپل و انحصارطلبی است چرا که بسیاری از رادیو‌ها و شبکه‌ها در دست یک نفر است، دوم اینکه در حال فضا سازی برای گروهها، تشکیلات و افراد مختلف هستیم که بتوانند فعالیت کنند.

گرین افزود: این قانون جدید شامل رسانه‌های شنیداری، شبکه‌های تلویزیونی، اینترنت و رسانه‌های مکتوب و روزنامه‌هاست، نگاه ما به گونه‌ای است که قشر محروم زبان گویا داشته باشند و دیده شوند.

رئیس دفتر هماهنگی‌های رسانه‌های گروهی آرژانتین گفت: آرژانتین به گونه‌ای است که 20 درصد شهروندان از زندگی اقتصادی بالایی برخوردارند و تمام مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... را شکل می‌دهند و مابقی شهروندان محروم هستند.

وی افزود: یکی از اهداف و برنامه‌های گروه افسکا، محرومیت زدایی در حوزه رسانه‌های آرژانتین است، اینکه کاری کنیم تا مردم عادی بتوانند در مسائل اقتصادی و فرهنگی جامعه ورود کنند.
حضور فارس در آرژانتین در جنگ با امپریالیسم رسانه‌ای به ما کمک می‌کند

گرین در ادامه اظهارات خود یادآور شد: افسکا نگاه عمیقی دارد که طبقه محروم آزادی داشته باشد و بتواند در جامعه حرف بزند، اکثر جامعه آرژانتین مهاجر و یا فرزندان مهاجران هستند که فرهنگ واحدی ندارند.

رئیس دفتر هماهنگی‌های رسانه‌های گروهی آرژانتین در ادامه تأکید کرد: ما فکر می‌کنیم حضور پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین مهم است و در جنگ با امپریالیسم رسانه‌ای به ما کمک می‌کند و موثر است.

وی با تأکید بر اینکه ما برای افراد قومی و نژادی در آمریکای لاتین اهمیت قائل هستیم، ادامه داد: وجود پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌تواند به اهداف و برنامه‌های گروه افسکا و فعالیت در حوزه ضد امپریالیسم کمک کند الیگارشی‌های اصیل در آمریکای لاتین مشکلاتی بوجود آوردند که ما فکر می‌کنیم بتوانیم آن را رفع کنیم.

اخبار واقعی از تحولات ایران نداریم/ باید بادکنک جهانی شدن را بترکانیم

گیژمو گرین که عضو حزب حاکم دولت در آرژانتین است، در ادامه تأکید کرد: آرژانتین در حال جایگزینی شبکه رسانه‌ای است ولی محصولات و اخبار واقعی از تحولات خاورمیانه، آفریقا و ایران نداریم که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

وی تصریح کرد: باید بادکنک جهانی شدن را بترکانیم و برخی اخبار واقعی مانند سوزنی است که بادکنک جهانی شدن را می‌ترکاند، گاهی اوقات یک عکس می‌تواند دروغ بزگ جبهه امپریالیستی را به چالش بکشاند.

رئیس دفتر هماهنگی‌های رسانه‌های گروهی آرژانتین در پایان خاطرنشان کرد: افسکا بطور خلاصه تنظیم و کنترل رسانه‌ها و تولید محتوای اخبار را برعهده دارد، هم داشتن رسانه‌ها و هم تولید محتوا باید داشته باشیم. ما آماده همکاری با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; هستیم.

دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.

این دفتر منطقه‌ای در هفته جاری با حضور دیپلمات‌های مقیم، شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای آرژانتین افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها