امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129769
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 37
رسول کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص ناکامی فوتبال ایران در مراسم انتخاب بهترین‌های سال 2014 ...

رسول کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص ناکامی فوتبال ایران در مراسم انتخاب بهترین‌های سال 2014 آسیا،‌گفت: تمام افتخار فوتبال ایران در چند سال اخیر فقط صعود به جام جهانی 2014 محسوب می شود که این صعود هم مطمئنا خارج از اتفاقات فوتبال‌مان بوده است و به نوعی دیگر می‌توان گفت تنها اتفاق مهم این چند سال اخیر رفتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی بود و خلاص.

وی ادامه داد: در واقع در این چند سال هیچ اتفاق خوبی در فوتبال ایران رخ نداده است از عدم کسب نتایج مناسب توسط تیم‌های ملی رده‌های سنی گرفته تا سایر مسائلی که باعث شده است تا در فوتبال‌مان در این چند سال شاهد هیچ پیشرفتی نباشیم. در واقع ما روند رو به جلویی هم نداشتیم و مدام در این فوتبال شاهد شکایت، درگیری و حاشیه‌ بوده‌ایم تا اینکه بخواهیم از متن فوتبال لذت ببریم.

کربکندی تصریح کرد: با نداشتن تک‌ستاره‌های سال‌های گذشته و نبود هیچ تولیدی در فوتبال اینکه هیچ عنوانی را در انتخابات بهترین‌های سال آسیا به دست نیاوریم طبیعی بود. با این وضعیت مطمئن باشید سال به سال شرایط‌مان بدتر هم خواهد شد.

کارشناس فوتبال ایران یادآور شد: حاشیه، هزینه غیردرست در فوتبال، حضور مدیران غیرورزشی و وجود بودجه‌های دولتی و همچنین پول‌های بی حساب و کتاب باعث شده است تا امروز به اینجا برسیم. جالب اینکه در همه جا پول باعث پیشرفت می‌شود اما از زمانی که پول وارد فوتبال ایران شد، پیشرفت‌مان متوقف شد. با این وضعیت همه آسیا در حال بهتر شدن از فوتبال ایران هستند و ما سال به سال نزول می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که نقش فدراسیون فوتبال در این پسرفت تا چه اندازه مؤثر است، گفت: متولی فوتبال در هر کشور فدراسیون فوتبال آن کشور است و در واقع پدر فوتبال، فدراسیون است و فدراسیون نمی‌تواند در اتفاقاتی که برای فوتبال ایران رخ می‌دهد بی‌تأثیر باشد ضمن اینکه در مسائلی که برشمردم وزارت ورزش و سایر عوامل مرتبط نیز می‌توانند بین مقصران اصلی باشند.

کربکندی گفت: امروز در فوتبال روند طوری شده است که مدیران به مدیران هزینه تبدیل شده‌اند و با این وضعیت ها فوتبال خصوصی نشود و بخش خصوصی به آن ورود نکند اوضاع درست نخواهد شد. امروز هم فوتبال فقط به انحصار چند نفر درآمده است هر چند که اگر هم در این چند سال بخش خصوصی به فوتبال آمده به دنبال اهداف اقتصادی‌اش بوده و این بخش هم هیچ گاه دلش برای فوتبال نسوخته است.

وی در مورد راهکارهای خروج از این وضعیت یادآور شد: یک کار و برنامه‌ریزی کلی و برخورد قاطع و جدی باید وجود داشته باشد و باید کارها از زیربنا و به صورت ساختاری درست شود. در هیچ دنیا دنیا مثل ایران در قراردادها فقط مبلغ ملاک نیست و در هیچ جا هم اینطور نیست که بازیکن به هیچ کدام از بندهای قراردادش متعهد نباشد. متأسفانه امروز به گونه‌ای شده است که در فوتبال ایران فقط بازیکنان تعیین‌کننده هستند و در این وسط دیواری کوتاهتر از دیوار مربیان دیده نمی‌شود.

کربکندی در پایان گفت: هیچ چارچوب و اصولی در فوتبال ایران وجود ندارد و فقط شاهد جنجال و هیاهو هستیم.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار