امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12977
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 115
حجت‌الاسلام حبیب مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: برای سال تحصیلی 92-93  در مدارس پیش حوزوی با عنوان « مدارس امین» پذیرش ...

حجت‌الاسلام حبیب مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: برای سال تحصیلی 92-93  در مدارس پیش حوزوی با عنوان « مدارس امین» پذیرش دانش‌آموز خواهیم داشت.

وی به مزایای تربیت طلاب از همان سنین کودکی و دبستانی اشاره کرد و افزود: در نظر داریم برای تربیت دینی کودکان مستعد، مدارس پیش حوزوی با عنوان « مدارس امین» را با همکاری آموزش و پرورش در استان راه‌اندازی کنیم.

مقدم تصریح کرد: در بدو امر شش مدرسه در مقاطع ابتدائی، راهنمایی و دبیرستان، در شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب و خوی راه‌اندازی می‌شود که امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم در سایر شهرستان‌های استان نیز مدارس امین را راه‌اندازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این مدارس با اشراف کامل حوزه‌های علمیه خواهند بود که روحانیون فاضلی از سوی حوزه علمیه در هر یک از این مدارس حضور خواهند داشت و اساتید آن نیز به صورت گزینشی انتخاب خواهند شد.

مقدم در ارتباط با نحوه پذیرش دانش‌آموزان این مدارس، عنوان کرد: دانش‌آموزان این مدارس از خانواده‌های متدین و خوش فکر انتخاب می‌شوند که در کنار دروس متداول آموزش و پرورش، برنامه‌های ویژه آموزشی در باب آموزش ادبیات عرب و اخلاق به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.

وی افزود: در واقع با این رویکرد می‌خواهیم پذیرش طلاب در حوزه‌های علمیه را تخصصی کنیم و در سا‌ل‌های آینده بر اساس ملاک‌ها و معیارهای ویژه‌ای گزینش برای تحصیل در حوزه‌های علمیه را صورت دهیم.

مقدم تصریح کرد: تاکنون جلسات متعددی در این رابطه با آموزش و پرورش استان برگزار کرده‌ایم و تفاهم‌نامه‌های مربوطه امضا شده‌اند و اکنون منتظر هستیم تا مدارس موردنظر از سوی آموزش و پرورش در اختیار حوزه‌های علمیه استان قرار داده شوند، تا نسبت به گزینش کادر مربوطه این مدارس اقدام کنیم.

وی افزود: امیدواریم برای سال تحصیلی 92-93 برای این مدارس پذیرش دانش‌آموز داشته باشیم.
انتهای پیام/61009‌/ی20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها