امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129770
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در حالی‌که از روز گذشته اخباری در مورد باز شدن مرزها از سوی دولت عراق منتشر شده است و سر کنسولگری ایران در نجف و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در حالی‌که از روز گذشته اخباری در مورد باز شدن مرزها از سوی دولت عراق منتشر شده است و سر کنسولگری ایران در نجف و نماینده وزارت خارجه در خرمشهر نیز این موضوع را تأیید کرده است که زائران می& zwnj;توانند بدون دریافت ویزا از مرز خارج شوند اما سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت می‌گوید: این موضوع هنوز از سوی هیچ دستگاهی به ما ابلاغ نشده است اما طرف عراقی در مرزهای خود اعلام کرده است که وزارت کشورعراق آمادگی دارد با یک دلار در مرز برای راهپیمایان اربعین حسینی ویزا صادر کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا همچنان آژانس‌های زیارتی برای صدور ویزا اقدام می‌کنند گفت: آژانس‌های مجاز سازمان حج و زیارت همچنان ثبت نام از متقاضیان و مراحل صدور ویزا را انجام می‌دهند چراکه ممکن است عده ای نخواهند بدون ویزا از مرز خارج شوند.

اوحدی می‌گوید: اگر باز شدن مرزها صحت داشته باشد اما امکانات طرف عراقی به گونه ای نیست که بتواند تمام زائران را بدون مشکل از مرز خارج کند و این موضوع باعث سرگردانی و ازدحام زائران در مرزها می‌شود شب گذشته نیز بیش از 6 هزار نفر ساعت‌های طولانی در مرز عراق و در سرمای شدید و بدون داشتن امکانات معطل شدند تا بتوانند وارد کشور عراق شوند.

این در حالی است که متقاضیان راهپیمایی اربعین حسینی که برای دریافت ویزا به آژانس‌های زیارتی مراجعه می‌کنند باید 40 دلار برای ویزا پرداخت کنند اما بر اساس آنچه سرکنسولگری ایران در نجف اشرف اعلام کرده است زائران در مرزها می‌توانند ویزا را رایگان دریافت کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها