امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129785
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 115
 به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعتصاب عمومی در اغلب شهرهای بلژیک امروز دوشنبه فعالیت‌های اقتصادی و ...

 به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعتصاب عمومی در اغلب شهرهای بلژیک امروز دوشنبه فعالیت‌های اقتصادی و حمل‌ ونقل در این کشور را مختل کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، فعالیت‌های اقتصادی و حمل‌ونقل در بلژیک امروز به دلیل برگزاری اعتصاب عمومی اتحادیه‌های مختلف در چندین شهر بلژیک در اعتراض به  تدابیر ریاضت اقتصادی موردنظر دولت این کشور مختل شد.

برگزاری این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که قرار است اعتصاب مشابهی نیز با ابعاد گسترده‌‌تر در روز 15 دسامبر آینده در این کشور تحت عنوان اعتصاب ملی بلژیک برگزار شود.

در جریان برگزاری اعتصاب امروز اتحادیه‌های بلژیک تنها 48 درصد از قطارها توانستند فعالیت خود را انجام دهند.

اعتصاب‌کنندگان به طرح‌های ریاضت اقتصادی مدنظر دولت بلژیک اعتراض دارند.

تظاهرات امروز بلژیک در حالی برگزار می‌شود که اواسط ماه گذشته نیز حدود یکصد هزار نفر در بلژیک در اعتراض به سیاست‌های بازار آزاد دولت و اقدامات ریاضتی اقتصادی دولت این کشور دست به تظاهرات زدند و با برپا کردن آتش و واژگون کردن خودروها خیابان‌های بروکسل را بستند که این تظاهرات با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و خودرها آب‌پاش استفاده کردند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها