امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129792
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۴
تعداد بازدید: 153
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدمحمد حسینی در دهمین همایش بسیج و رسانه و پنجمین یادواره شهدای رسانه استان قزوین که ظهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدمحمد حسینی در دهمین همایش بسیج و رسانه و پنجمین یادواره شهدای رسانه استان قزوین که ظهر امروز در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای بانو برگزار شد، اظهار کرد: شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس از تمام وجود خود برای دفاع از این آب و خاک گذشتند تا امروز ما در امنیت و آرامش زندگی کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه امروز دشمنان این نظام مقدس جنگ نرم نابرابر را علیه ایران اسلامی آغاز کرده‌اند، بیش از هر زمان دیگری نیازمند روحیه جهاد و ایثارگری شهدا هستیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: وقتی استکبار جهانی قیمت نفت را 30 درصد کاهش داد با صراحت اعلام کرد هدف از این کار ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است زیرا تحلیل آن‌ها این است که کشور ایران با وجود تحریم‌ها با کشورهای عراق، لبنان، غزه، سوریه و یمن در ارتباط بوده و روی آن‌ها تأثیر گذاشته است.

حسینی ادامه داد: کشوری که با وجود تحریم‌ها توانسته در منطقه جایگاه قوی و اثرگذاری داشته باشد، قطع‌یقین با رفع مشکلات اقتصادی که با آن درگیر است می‌تواند در سطح جهان تأثیرگذار باشد.

وی عنوان کرد: دشمنان این نظام مقدس اعتقاد دارند اگر موانعی بر سر راه ایران اسلامی ایجاد نکنند قطع‌یقین آنان را به چالش می‌کشاند بنابراین تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا موانعی در مسیر توسعه ایران ایجاد کنند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کشورهای غربی در کنار تمام وسایل و تجهیزاتی که در اختیار دارند از رسانه به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند، تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند با تکیه بر رسانه اهداف خود را پیش‌برده و به مقاصد شوم خود دست یابند.

حسینی گفت: در اعتراضاتی که در کشور آمریکا به دلیل تبعیض نژادی انجام می‌شود اتفاقات زیادی رخ می‌دهد اما رسانه‌‌ای نمی‌شود و این در حالی است که به اتفاقات بسیار جزئی و کوچک رخ داده در کشور ایران  بسیار گسترده و پررنگ اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی بیان کرد: دشمنان با قدرت رسانه‌ای که در اختیار دارند تلاش می‌کنند اتفاقاتی که مدنظر آنان بوده و نفعی برای آن‌ها ندارد انعکاس وسیعی نداشته و در عوض اتفاقاتی که منافع آنان را به دنبال دارد به وسیع‌ترین شکل ممکن انعکاس داده شود.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از سوی دیگر به بحث ایران هراسی دامن می‌زنند تا اقداماتی که انجام می‌دهند از دید مردم جهان موجه باشد بنابراین همواره نام کشور ایران همراه با واژه‌هایی از قبیل بمب اتمی و تروریست مطرح می‌شود تا مردم جهان از کشور ایران هراس داشته باشند.

حسینی اضافه کرد: سپاه اگر قدرتی دارد در برابر رژیم صهیونیستی و مثلث غربی و عربی از آن استفاده می‌کند و در مباحث داخلی کشور نیز این نهاد مقدس مواضعی را دنبال می‌کند که نتیجه آن صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای انقلاب است.

وی ادامه داد: برخی از رسانه‌ها برای اینکه این تنش‌ها را تشدید کنند با استفاده از شیوه‌های مختلف به این مسائل دامن می‌زنند به گونه‌ای که امروز می‌بینیم آمریکایی‌ها تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا مانع پیشرفت ایران در حوزه‌های مختلف شوند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم به خواندن تیترهای روزنامه‌ها اکتفا می‌کنند در انتخاب تیتر و عکس روزنامه‌ها باید دقت بیشتری صورت گیرد تا مبادا دست‌آویزی برای به نتیجه رسیدن اهداف دشمن باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: یکی از شگردهای استکبار برای نهادینه کردن موضوعی سعی می‌کند با طرح آن در شبکه‌های اجتماعی بستر لازم برای توجه بیشتر به آن موضوع را فراهم کند و پس از آن موضوع مدنظر خود را در رسانه‌ها به صورت رسمی اعلام کند بنابراین می‌بینید که دشمنان از هر روشی به ویژه رسانه‌ها برای دست‌یابی به اهداف خود به خوبی استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: امروز مسیر تاریخ، مسیر ظلم، سلطه‌گری و سلطه‌پذیری است بنابراین اگر بخواهیم زمینه ظهور امام زمان(عج) فراهم شود باید این مسیر را تغییر دهیم و اگر به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل کنیم قطع‌یقین شرایط به بهترین شکل ممکن تغییر می‌کند.

انتهای پیام/77010/ذ40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار