امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129799
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی شکایت نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی به شورای نظارت در خصوص پخش خبر نزاع دسته جمعی در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی شکایت نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی به شورای نظارت در خصوص پخش خبر نزاع دسته جمعی در بیمارستانی در شهر اردبیل در بخش خبری 20:30، شورای نظارت به سازمان صدا و سیما تذکر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شورای نظارت پس از بررسی شکایت نمایندگان مردم شریف استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی در خصوص پخش خبر یک نزاع دسته جمعی در بخش خبری 20:30 در روزهای 26 و 93/8/27 نسبت به پخش اینگونه اخبار از رسانه ملی تذکر داد.

برخی از نکات مورد نظر شورای نظارت در این تذکر به شرح ذیل است:

1. این اقدام بخش خبری 20:30، زمینه‌ساز شکل‌گیری یک بحران امنیتی و اجتماعی در استان اردبیل شده است.

2. این اقدام رسانه ملی اعتراض نمایندگان استان اردبیل را در پی داشته و خواستار پاسخگویی رسانه ملی نسبت به پخش این گزارش شده‌اند.

3. پوشش خبری گسترده این رخداد از سوی شبکه ملی و استانی می‌تواند باعث گردد شبکه‌هایی چون بی‌بی‌سی و سایر شبکه‌های ماهواره‌ای خط رسانه‌ای ناامنی و نبود امنیت اجتماعی شهروندان که از موضوع اسیدپاشی به صورت پررنگ شروع شده ادامه دهند.

4. حتما توجه شود پوشش این رخداد از استان اردبیل به افکار عمومی داخل و خارج از کشور تصویر و چهره‌ای خشن از مردم متدین‌ترین استان کشور یعنی اردبیل ارائه داده است.

5. رسانه ملی باید توجه داشته باشد که مشابه چنین نزاعی در شهر های مختلف کشور صورت می‌پذیرد اما به هیچ وجه ضرورتی برای پخش آن در شبکه ملی وجود ندارد.

6. رسانه ملی حتما توجه داشته باشد که پخش چنین گزارش‌هایی می‌تواند هویت‌های اصیل و بومی کشور را دچار آسیب و خدشه نماید.

در پایان اشاره می‌گردد که پخش چنین گزارش‌هایی نه تنها از بعد خبری و رویدادی، قابل بررسی و تأمل است چه بسا چنین تصاویری به ترویج خشونت در جامعه و ایجاد ناامنی روانی و اجتماعی و آسیب به یک هویت بومی و یا قومی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها