امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129814
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
مصطفی میرآخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار ...

مصطفی میرآخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: جنبش دانشجویی همواره شاهد برهه‌های تاریخی حساسی بوده است که در این میان از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

وی افزود: اهمیت 16 آذر باعث شده تا تشکل‌های دانشجویی در برگزاری برنامه جهت بزرگداشت این روز تلاش مضاعفی داشته باشند. اما 16 آذر امسال در دانشگاه تهران به جای اینکه شبیه برنامه دانشجویی باشد، جنبه امنیتی به خود گرفته است تا جایی که مسئولین دانشگاه جهت صدور مجوز برای مقرر کردن روزهای برگزاری برنامه در دانشگاه از نهاد های امنیتی اجازه گرفته اند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: حال باید دید که این مسئله در راستای دورکردن مسائل امنیتی از دانشگاه که مهر ماه هرسال توسط رئیس جمهور بیان می‌شود بوده است یا خیر.

میرآخوری در ادامه تصریح کرد: متاسفانه گویا مسئولین دانشگاه قدرت تصمیم‌گیری در این زمینه را نداشتند و مقرر شده است تا تمام برنامه های سالگرد این روز در همان روز 16 آذر برگزار شود. اگر تصمیم گیرندگان این مسئله دانشگاهی بوده‌اند که باید به حال دانشگاه و آن افراد تأسف خورد که نمی‌دانند یک دانشگاه با چهار تشکل بزرگ دانشجویی ظرفیت برگزاری چهار برنامه بزرگ دانشجویی را در یک روز ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اما اگر تصمیم گیرندگان از نهادهای امنیتی بوده‌اند که حرجی بر آن های وارد نیست زیرا قطعا از دانشگاه دور هستند و صرفا به این فکر هستند که تأمین امنیت در یک روز راحت‌تر از تأمین آن در چند روز است و ما به آنها حق می‌دهیم.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران پیرامون سالن برگزاری برنامه‌های 16 آذر گفت: مسئولین دانشگاه تهران بر خلاف عرف هر ساله که سالن‌های اصلی دانشگاه بین تشکل‌های دانشجویی قرعه کشی می‌شد، تصمیم گرفتند تا دو سالن اصلی دانشگاه را بین دو تشکل دانشجویی قرعه کشی کنند. جای سوال دارد چطور کسانی که مدعی قانون مداری هستند، هنوز به این نکته واقف نیستند که تمام تشکل های دانشجویی در برابر قانون برابر هستند؟

میرآخوری در پایان خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه تهران بخواهد با این وضعیت به فکر برگزاری سالگرد 16 آذرماه باشد، قطعا چند صدایی در دانشگاه بوجود نخواهد آمد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار