امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12982
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمودعلی رکنی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته حفاظت محیط زیست با اشاره به شعار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمودعلی رکنی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته حفاظت محیط زیست با اشاره به شعار «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه محیط زیست» به عنوان شعار سال این اداره کل گفت: باید با روش‌های مناسب این شعار را عملیاتی کرده و به اهداف پیش‌بینی شده دست یابیم.

وی افزود: استفاده از تجارب همه دست‌اندرکاران محیط زیست، تشکل‌های زیست محیطی و رسانه‌ها موجب دستیابی بهتر به اهداف می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه این اداره کل متناسب با وظایفی که بر اساس قانون تعیین شده به اقدامات مناسب مبادرت می‌ورزد، ادامه داد:  اصلاح الگوی مصرف از جمله راهکارهایی است که در مسیر توسعه پایدار مورد تأکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نخستین روز هفته محیط زیست با لباس‌های فرم در نماز جمعه شهر قم و شهرهای تابعه شرکت کردند و در ادامه بازدید تشکل‌های مردم‌ نهاد زیست محیطی از امکانات و مناطق حفاظت شده صورت گرفت.

رکنی با تأکید بر توجه بیشتر به تشکل‌های مردم‌ نهاد زیست محیطی عنوان کرد: فعالیت این تشکل‌ها بسیار مؤثر بوده و اعضای این مراکز به صورت گمنام خدمات قابل توجهی را ارائه می‌دهند؛ توجه ویژه به این تشکل‌ها یکی از عوامل دستیابی به الگوی مناسب اسلامی ایرانی توسعه پایدار محسوب می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: نگهداری و صیانت از سرمایه‌های طبیعی یکی از اولویت‌های هر کشور محسوب می‌شود.

وی از دیدار مدیران اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با مراجع تقلید و علما طی همین هفته خبر داد و افزود: حوزه محیط زیست در واقع عرصه‌ای تخصصی بوده و نیاز به بررسی‌های مستمر در آن احساس می‌شود؛ باید برای این حوزه پیشرفته نقشه‌هایی جدید هم تهیه شود و در این میان استفاده از اندیشه‌های دینی و فضای معنوی، پیشرفته‌ترین مدل توسعه پایدار را در حوزه محیط زیست در اختیار ما قرار خواهد داد.

رکنی با بیان اینکه بسترسازی دینی برای اقدامات زیست محیطی، ضمانت اجرایی برای اینگونه فعالیت‌ها را هم ایجاد می‌کند، گفت: مدیریت فعال زمانی محقق می‌شود که آموزه‌های دینی و اعتقادی در همه امور مورد استفاده قرار گیرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با تأکید بر افزایش ضریب امنیتی و حفاظتی مناطق حمایت شده تصریح کرد: افزایش نیروهای محیط ‌بان، پاسگاه‌های محیط بانی و استفاده بیشتر از دستگاه‌های پیشرفته در این حوزه از جمله روش‌های افزایش ضریب ایمنی هستند به همین دلیل در هفته محیط زیست امسال از دوربین جدید پایش منطقه‌ای رونمایی می‌شود و پاسگاه‌ها محیط‌‌بانی کهک ـ کرمجگان هم افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه آموزشی شناسایی وضعیت محیط‌ زیست استان قم با حضور تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی هم در دستور کار این هفته قرار دارد.

رکنی با بیان اینکه همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه به منظور رسیدن به هم‌افزایی در عرصه محیط زیست اظهار داشت: در این بین همه رسانه‌ها و تشکل‌های زیست محیطی باید در راستای تحقق شعار «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» در حوزه محیط زیست با یکدیگر هماهنگ شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: تا پایان خردادماه در استان قم توزیع سوخت یورو 4 آغاز خواهد شد تا شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

وی ادامه داد: تخریب بیش از 200 کوره غیر مجاز ذوب سرب طی سال گذشته یکی از دستاوردهای مهم در کاهش آلودگی هوا در قم محسوب می‌شود چراکه حفظ سرمایه‌های طبیعی یکی از اولویت‌های اداره کل محیط زیست استان قم محسوب می‌شود.

رکنی از افزایش سرانه فضای سبز قم به 15 متر مربع خبر داد و افزود: درصدد هستیم به استاندارد 20 متر مربع دست یابیم ضمن اینکه ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهر قم هم باید در دستور کار همه مسئولان قرار گیرد.
انتهای پیام/78004/م30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها