امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129828
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد آریایی‌نژاد نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد آریایی‌نژاد نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نطق میان& zwnj; دستور خود در صحن علنی با گرامیداشت روز مجلس و سالروز شهادت مدرس اظهار داشت: در هفته گذشته شاهد دو رویداد در عرصه داخلی و خارجی بودیم که در عرصه داخلی انتخاب وزیر علوم بود.

وی با بیان اینکه رعایت تقوای سیاسی باید در عمل مدیران نظام دیده شود، افزود: در یک نظام مردم‌سالار انتخاباتی وجود دارد که مردم رأی و نظارشان را اعمال می‌کنند که منجر به تغییر در سطح مدیران قوه مجریه و مقننه می‌شود، اما این تغییر و تحولات باید در سطوح بالا باشد و نه در بدنه قوه مجریه که در این صورت سبب شروع تجربه‌ها از صفر می‌شود.

نماینده ملایر خاطرنشان کرد: در این خصوص نیازمند استفاده از تضارب آرای کارشناسان با شرح صدر بالا همچنین تربیت و انتصاب مدیرانی متعهد و امانت‌دار در اجرای تصمیمات هستیم.

آریایی‌نژاد تصریح کرد: یارگیری سیاسی و انتخابی، آفت و آسیب موجود در تغییرات مدیران قوه مجریه است که یا برای تأثیر در انتخابات دوره بعد و یا متأثر از وعده‌های انتخاباتی است که این موضوع به استقلال قوا و تقوای سیاسی ضربه می‌زند.

وی در ادامه با بیان اینکه تغییرات وسیع طیفی و جناحی واکنش منفی افکار عمومی جامعه را به همراه دارد، ادامه داد: این مهم باید نظام آموزش عالی را وادار به اشاعه تقوای سیاسی و پرورش داورانی عادل و مقبول همه جناح‌های متعهد به نظام و ولایت کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در همین خصوص تعریف نظام جذب، به کارگیری و ترفیع نیاز است، زمان آن رسیده که یک طرح جامع و منسجم داده شود تا برای رسیدن به حق از وسایل ناحق استفاده نشود.

آریایی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت:‌ در این خصوص باید از تیم مذاکره‌کننده به خاطر حفظ صلابت و اقتدار نظام، رعایت مواضع نظام و دفاع از منافع ملت قدردانی کنیم.

وی تصریح کرد:‌ تقویت رویکرد اقتصاد مقاومتی سبب می‌شود حریفان نشانه غلط در مذاکرات دریافت نکنند و اینچنین تصور نکنند که دولت از سر ضعف به مذاکره روی آورده است.

نماینده ملایر خاطرنشان کرد: ریشه‌های فرهنگی عمیق و اصول اقتصاد مقاومتی ما در رمضان و محرم و رهنمودهای امام و رهبری است، آنچه که مهم است تبدیل این ادبیات به راهبردی مطابق نیازهای کشور است.

آریایی‌نژاد ادامه داد: باید اعتراف کنیم که در تولید فرهنگ قناعت در نسل جدید موفق نبوده‌ایم از یک طرف رکود تورم و از طرف دیگر اصراف و تجمل را شاهد هستیم، در این خصوص طوری اقدام کرده‌ایم که تغییرات بنیادین در نظام آموزش و پرورش برای تربیت یک نسل کارآفرین را تنگ کرده‌ایم.

نماینده ملایر در ادامه نطق میان‌ دستور خود بیان داشت: از مسئولان اجرایی کشور می‌خواهیم برای رفع مشکلات مردم پرتحرک‌تر باشند، نه اینکه به دنبال کارهای تبلیغاتی و انتخاباتی آینده باشند. متأسفانه خواسته‌های مردم استان‌های مختلف به خوبی برطرف نمی‌شود.

آریایی‌نژاد در پایان یادآور شد: کسری بودجه در آموزش و پرورش با عنوان یک وزارتخانه زیربنایی و مبلغ قابل قبول نیست و نیازمند توجه بیشتر مسئولان است، همچنین پارتی‌بازی و ابهام در استخدام‌ها وجود دارد، مسئله دیگر لزوم اهمیت به سلامت و محیط زیست مردم در گسترش صنایع است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها