امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129831
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به اینکه هر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به اینکه هر انسانی در جهان هستی وظیفه‌ای دارد اظهار کرد: همه انسان‌ها باید نسبت به وظایف خود آشنا شوند.

وی افزود: هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که در جهان هستی وظیفه‌ای را برعهده ندارد زیرا همه انسان‌ها در نظام حکومتی و دینی وظایفی برعهده دارند که باید آن را به نحوه مطلوبی انجام دهند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه مسئولان، خادم مردم هستند گفت: مراجع تقلید در حوزه امور دینی وظیفه خدمت‌رسانی بر مردم را برعهده دارند و دیگر مسئولان نظام نیز وظیفه خدمت‌رسانی در حوزه حکومتی را برعهده دارند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: خداوند قرآن کریم، پیامبران و ائمه اطهار (ع) را به عنوان راهنمایان دین به میان مردم فرستاد تا مردم به این وسیله بتوانند در مسیر سعادت و رستگاری گام بردارند.

وی با اشاره به شهادت برخی از پیامبران گفت: خداوند پس از به شهادت رسیدن پیامبران توسط مردم جاهل، پیامبران دیگری را برای ارشاد و راهنمایی مردم به میان آنها فرستاد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: همه مردم دارای هوای نفس هستند اما توجه به هوای نفس سبب قدم گذاشتن در مسیر نادرست می‌شود و بی‌توجهی به آن سبب رستگاری و سعادت انسان‌ها می‌شود از همین رو باید نسبت به هوای نفس بی‌توجه بود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه قرآن کریم کتاب آسمانی مسلمانان است گفت: علما و خردمندان به وسیله قرآن کریم مردم را راهنمایی می‌کنند اما برخی از مردم نسبت به سخنان آنان بی‌توجه هستند و مورد هدایت قرار نمی‌گیرند.

وی بیان کرد: ابرقدرت‌های جهان با زورگویی سعی دارند سخنانشان را به مردم دیگر کشورها تحمیل کنند اما مردم عدالت‌جو هیچ‌گاه زیر بار بی‌عدالتی و ناحقی نمی‌روند.

این مرجع تقلید با اشاره به حمله رژیم آل‌خلیفه به منزل شیخ عیسی قاسم گفت: حمله رژیم آل‌خلیفه به منزل رهبر شیعیان بحرین نشان‌دهنده زورگویی ایشان است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تاکید کرد: امنیت و آسایش مردم در کشور جمهوری اسلامی ایران مدیون اطاعت از فرمان خداوند و رهبر معظم انقلاب است و کشورهای دیگر این آسایش را یکی از برکت‌های انقلاب می‌دانند.

وی تصریح کرد: امروز ملت ایران با تکیه بر ولایت‌پذیری توانسته‌اند در برابر همه زورمداران جهان ایستادگی کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دانشمندان و مبتکران ایرانی در جهان خوش ‌درخشیده‌اند گفت: در گذشته ابرقدرت‌های جهان برای حضور فعال در عرصه‌های مختلف از دانشمندان ایرانی استفاده می‌کردند.

انتهای پیام/78019/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار