امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129832
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش بررسی دستاوردها و الگوهای سلامت اداری- مالی با حضور مسئولین نهادهای انقلاب اسلامی،

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش بررسی دستاوردها و الگوهای سلامت اداری- مالی با حضور مسئولین نهادهای انقلاب اسلامی، دستگاه‌های نظارتی، روسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اصل 90 مجلس شورای اسلامی صبح امروز در سالن همایش‌های حوزه هنری برگزار شد.

عبداللهی زاده دبیر این همایش درابتدا با تشریح دستاوردهای نشست‌های پیشین به تبیین اهداف ششمین همایش بررسی دستاوردها و الگوهای سلامت اداری و مالی پرداخت.

در بخش دیگری از این همایش حجت‌الاسلام علی اکبری مباحثی را درباره مبانی دین مبین اسلام در خصوص سلامت اداری و مالی مورد تاکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با فساد مالی و اداری را ارائه کرد.

بنابراین گزارش ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری ساز و کارهای موجود برای ارتقای سلامت اداری و مالی در نهادهای مختلف را ارائه کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نهادهای انقلاب اسلامی که با کارکردهای انقلابی و مردمی و بنا بر نیازهای کشور ایجاد شدند ابتکار راهبردی و مدیریت حضرت امام هستند.

وی ادامه داد: این نهادها از ساز و کارهای مدیریتی برای ایجاد انضباط مالی و مدیریتی برخوردارند.

معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: استفاده از نظام حسابداری  و گزارشگری مالی طبق استانداردهای جهانی در تمامی نهادها تصویری روشن از آنها ارائه می‌کند؛ حسابرسی از این نهادها با استفاده از برترین موسسه حسابرسی کشور که رتبه اول را داراست منجر به برگزاری منظم و به موقع مجامع این دستگاه‌ها می‌شود.

ایروانی ادامه داد: ابتکار در طراحی و استقرار استانداردهای گزارشگری مالی نهادهای غیرانتفاعی براساس سیستم تعهدی و نقدی با استفاده از فناوری اطلاعات پیشرفته گزارشگری نهادها به دستگاه‌های نظارتی را تسهیل کرده است.

وی افزود: نهادهای انقلاب اسلامی در طراحی و استقرار نظام‌های تعالی سازمانی، سنجش بهروری، بودجه‌ریزی عملیاتی و حسابرسی عملیاتی پیشرو هستند و مبتنی بر اساسنامه مصوب و راهبردهای تنظیمی در جهت ارتقای کارآمدی توام با سلامت اداری و مالی فعالیت می‌کنند و رویکرد کلی اولویت برنامه‌های محوری اولویت پیشگیری است.

در ادامه این همایش غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مورد نقش برنامه و بودجه در ارتقای سلامت اداری و مالی نقطه‌نظرات خود را بیان کرد.

وی همچنین با ارائه مطالبی درباره بهره‌وری به عنوان منشا اثربخشی و کارایی و اهمیت آن در شکوفایی اقتصادی بر دوری از اتکای اقتصاد به نفت به عنوان یک عامل برون‌زای منفی در کشور تاکید کرد.

در ادامه همایش بررسی دستاوردها و الگوی سلامت اداری و مالی نادریان رئیس موسسه حسابرسی مفید راهبرد ساز و کارهای ارتقای سلامت اداری و مالی در کشورهای مختلف و رویکردهای موجود در خصوص مبارزه با آسیب‌های موجود مطالب خود را ارائه کرد.

در ادامه جواد شکرخواه الگوها و دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حوزه ارتقای سلامت اداری در جنبه‌های منابع انسانی، ساختاری، گزارش‌های مالی و فناوری اطلاعات را ارائه کرد.

تاکید بر نظام‌های تصمیم‌گیری مبتنی بر خرد جمعی، استفاده از کمیته‌های تخصصی در بررسی همه‌جانبه موضوعات، استقرار سیستم‌های کنترل داخلی، بهره‌گیری از منابع انسانی متخصص و توانمندسازی آنها و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابعاد مختلف فعالیت ستاد اجرایی فرمان امام از مهم‌ترین محور سخنرانی وی بود.

در ادامه نیز دکتر کثیری به ارائه مقاله خود با موضوع نقش راهبری بنگاه و نظام کنترل‌های داخلی در راستای سلامت مالی و اداری به تبیین نظام کنترل داخلی COSO که یک ساز و کار پیشرفته و به روز در جهان است پرداخت.

در بخش پایانی این همایش دکتر اوتارخانی با ارائه مقاله تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در ارتقای سلامت مالی و اداری، نقش ICT در شفافیت و پاسخگویی را تبیین کرد.

وی در بخشی از مقاله خود تصریح کرد: تاکید بر فناوری اطلاعات و ارتباطات زیرساختی را فراهم می‌کند که بر اساس آن افزایش دسترسی مردم به اطلاعات، تامین نیازهای ارتباطی مردم و تامین نیازهای خدمات امکانپذیر می‌شود و در نتیجه امکان رصد فعالیت‌ها و سیاست‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها