امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129836
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی کشور، بیان کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی کشور، بیان کرد: شکر نعمت از مهم‌ترین موضوعاتی است که در قرآن به صورت مکرر به آن تاکید شده و از انسان‌ها خواسته شده است که به آن به صورت جدی توجه کنند.

وی بر ضرورت شناخت نعمت‌هایی که خداوند به انسان داده است، تاکید کرد و گفت: در قرآن کریم 73 مورد به شکر از نعمت‌های خداوند اشاره شده که خداوند از مردم خواسته است نسبت به نعمت‌هایی که در اختیارشان گذاشته است، شکر به جا بیاورند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با استناد به آیه‌ای از آیات قرآن کریم گفت: فراوانی نعمت‌های خداوند به انسان بسیار است، به گونه‌ای که انسان از شمار آن عاجز است.

وی با تبیین نوع خلقت انسان تصریح کرد: خداوند انسان را موجودی ممتاز آفریده و در بین دیگر موجودات انسان، گل سر سبد آفرینش است، به همین دلیل هوش و استعداد ویژه‌ای به او داده و آسمان را با تمام کائنات و زمین را با تمام محتویات در اختیارش گذاشته است.

آیت‌الله نوری‌همدانی انسان را در مقابل نعمت‌های خداوند مسئول دانست و گفت: انسان در مقابل نعمت‌های خداوند دارای مسئولیت‌های فردی، اجتماعی و شغلی است که باید نسبت به آن توجه داشته باشد.

وی با تبیین مسئولیت فردی در مقابل نعمت‌های خداوند، تصریح کرد: همه ما موظف هستیم که با جهان‌بینی صحیح، نعمت‌های خداوند را شناخته و نسبت به شکر آن نعمت‌های خدادادی اقدام کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به ترکیب و ترتیب منظومه شمسی بیان کرد: اگر به این مجموعه دقت کنیم متوجه می‌شویم که ستارگان در این فضای پهناور هر یک دارای حجم و جرم هستند و بدون تردید این زیبایی‌ها دارای خالقی است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه در برابر خداوند مسئول هستیم گفت: باید با جهان‌شناسی به اصول اسلام، معاد، قیامت و ولایت توجه کرده و به شایستگی آنها را بشناسیم و قدر این نعمات را بیش از پیش بدانیم.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی انسان در مقابل خداوند گفت: انسان موجودی اجتماعی است و اگر دقت داشته باشیم هیچ کاری روی زمین بدون مشارکت انجام نمی‌شود که در این راستا می‌شود به تهیه نان و فرآیند آن از ابتدا تا زمانی که به دست ما می‌رسد، اشاره کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دشمن در مقابل مسلمانان جهان صف‌آرایی کرده است، متذکر شد: از همه ابزارها برای کوبیدن مسلمانان استفاده می‌کنند و ثروتمندان جهان را برای تامین منابع مالی جنگ علیه اسلام دعوت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه غرب سعی کرده است که با استکبار، مسلمانان را زیر سیطره خود قرار دهد بیان کرد: به همین دلیل سعی دارد منابع ثروت اقتصادی،‌ منابع فرهنگی و سیاست ما را در تسلط خود بگیرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه در اسلام رژیم سلطنتی نداریم گفت: سرپرست مردم باید کنار مردم و به شیوه آنان زندگی کند ولی استکبار غرب با مسلط کردن سلاطین بر کشورهای اسلامی تلاش می‌کند که اسلام را از رشد علمی و فرهنگی دور نگاه دارد.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) عالمی فرزانه بود که توانست در مقابل استکبار غرب ایستادگی کند، بیان کرد: 35 دولت به محمدرضا پهلوی کمک می‌کردند تا بتواند در ایران سلطنت کند و اهداف آنها را در این کشور اجرا کند، ولی امام خمینی(ره) این رژیم شاهنشاهی را در هم کوبید.

این مرجع تقلید، با تاکید بر اینکه ایران اسلامی پس از انقلاب توانست، انقلاب را به دیگر کشورهای جهان صادر کند، گفت: انقلاب ایران الگویی بود که دیگر کشورها از آن استفاده کردند و این انقلاب ناشی از تدبیر ولایت بود، به همین دلیل تاکنون ماندگار شده است.

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبری درباره با مقابله با دشمنان بیان کرد: ایشان بر ایستادگی قدرتمندانه در مقابل دشمن تاکید کردند که این سخن، تفسیر همان آیه قرآن است که می‌فرماید همیشه در سطحی از قدرت باشید که دشمنان از شما بیم داشته باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به نام سردار سلیمانی که لرزه بر اندام دشمنان می‌اندازد گفت: ما سردار قاسم سلیمانی در ایران اسلامی فراوان داریم که خشم دشمن را برانگیخته است.

انتهای پیام/78005/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار