امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129843
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب وحدت و همکاری ملی به مناسبت 10 آذر روز مجلس بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب وحدت و همکاری ملی به مناسبت 10 آذر روز مجلس بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: 10 آذر سالروز شهادت مردی است که ایران معاصر وام‌دار مبارزه و درایت اوست. مردی که هیچ نکرد، جز برای اسلام و هیچ نگفت جز برای آزادی و آزادگی، عالمی که نامش مدرس بود و به ما آموخت که برای حق باید حقیقت‌طلب بود و برای احقاقش باید جهاد کرد. او روحانی بود از سلاله حضرت خاتم انبیا (ص) که در راه اسلام و سیره اجدادش رادمردی و پایمردی نشان داد تا جور زمانه، وی را و اندیشه‌اش را بر نتافت و خون او که تضمین کننده مردم سالاری است بر پیشانی تاریخ این سرزمین ماندگار شد. مجلس با شهید آیت‌الله سید حسن مدرس معنا یافته و اگر امروز در ایران اسلامی سیاست و دیانتمان وحدت یافته است، یادگار مجاهدت‌های شهید مدرس و هم‌اندیشان اوست.

این بیانیه می‌افزاید: امروز، روز مجلس، است، مجلسی که بنا فرموده امام خمینی (ره) در راس امور قرار دارد و هویت بخش مردم سالاری دینی است. مجلسی که بر اصل شورا در قامت اسلام قوام یافته و نماینده تجلی رای ملت و نماد همکاری ملی است.

حزب وحدت و همکاری ملی ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، یاد و خاطره شهدا که خون سرخشان ضمانت مردم سالاری دینی است و امام شهدا بنیان‌گذار این نهضت عظیم  که تحت زعامت مقام معظم رهبری تداوم دارد، یادآور می‌شود که مجلس باید فراتر از جناح‌بندی‌ها و سلیقه‌ها، تام و تمام، نظر و عملش در راه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و آسایش و آرامش مردم که به حق صاحبان اصلی این انقلاب و کشور هستند باشد.

حزب وحدت وهمکاری ملی در این بیانیه آورده است: ما با تاکید بر شعار همبستگی و همکاری ملی راه بهبود معیشت مردم و پیشرفت کشور همراه با گسترش عدالت را گام برداشتن در مسیر اعتدال، فارغ از غرض ورزی‌ها و افراط و تفریط می‌داند و با توجه به جایگاه مهمی که مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد از احزاب فعال در عرصه سیاسی کشور انتظار دارد در برنامه‌ریزی‌های خود برای انتخابات مجلس دهم شاخص‌هایی همچون تدین، تعهد، تخصص، شجاعت تدبیر، برخورداری از سلامت مالی، اعتدال در رفتارهای سیاسی اجتماعی، دفاع از محرومان را در تعیین کاندیداهای نمایندگی مجلس مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها